نخست وزیر انگلیس گفت: بریتانیا باید در اتحادیه اروپا باقی بماند تا بتواند در کنار دیگر کشورها، با “تجاوزگری روسیه، کره شمالی و داعش” مقابله کند.

به گزارش پرس شیعه، “دیوید کامرون” افزود: انگلیس باید برای مقابله با خطر روسیه، کره شمالی و داعش، همچنان در اتحادیه اروپا باقی بماند.
روسیه الیوم به نقل از گاردین نوشت: کامرون در ضیافت شام “آنگلا مرکل” صدر اعظم آلمان در هامبورگ این سخنان را مطرح کرد.

نخست وزیر انگلیس ادعا کرد؛ در دنیایی که روسیه اراضی اوکراین را در می نوردد و دولتی “مطرود” چون کره شمالی سلاح هسته ای آزمایش می کند، ما باید با هم در برابر این تجاوزگری بایستیم و توان اقتصادی خود را برای فشار بر کسانی که قوانین و مقررات (بین المللی) را نادیده می گیرند و امنیت ملت های ما را تهدید می کنند، به کار گیریم.

کامرون در ادامه بدون اشاره به حمایت های همه جانبه غرب از گروه های تروریستی از جمله داعش در منطقه خاورمیانه، گفت: در جهانی که مردم شاهد افراط گرایی هستند و فقر یا سیاست خارجی غرب را عامل افسارگسیختگی افراط گرایی می دانند، ما باید بگوییم نه این گونه نیست، بلکه بحث بر سر نوعی ایدئولوژی است که (برخی گروه ها) بر اساس آن، اسلام را برای تحقق اهداف و منویات خشونت آمیز خود و مسموم کردن ذهن جوانان به کار می گیرند.