نیروهای ارتش و انصار الله یمن پیروزی های خارق العاده ای را در نبرد با عربستان سعودی به دست آورده اند و ریاض به خاطر ترسی که از وضعیت داخلی خود دارد این حقایق را مخفی می کند.

به گزارش پرس شیعه؛ روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: نهاد های اطلاعاتی آمریکا اذعان می کنند که در جریان عملیات های انصار الله، این نیروها توانسته اند ۹۸ پایگاه نظامی سعودی را در نجران، جیزان، عسیر، ظهران و خمیس مشیط مورد اصابت قرار داده و علاوه بر آن بر ۷۶ پایگاه نظامی نیز تسلط یافته و آنها را با استفاده از مواد منفجره منهدم ساخته اند.

در این یادداشت آمده است: ارتش و کمیته های مردمی مقر فرماندهی مناطق نجران و عسیر و خمیس مشیط را نابود کرده اند، اضافه بر اینکه کاخ های الاماره در نجران و ظهران نیز منهدم شده است. علاوه براین آنها مقر فرماندهی عملیات عربستان را در الخوبه، الطوال، العریش، الحرث و الربوعه به طور کامل ویران کرده اند.

در این گزارش به توانمندی بالای ارتش و انصار الله در کشتن فرماندهان عالی رتبه عربستان همچون حمله موشکی به پایگاه خمیس مشیط و کشتن محمد الشعلان فرمانده نیروی هوایی عربستان و ۳۶ خلبان و ۳۹ افسر سعودی دیگر اشاره شده است.

در این گزارش در مورد تلفات انسانی عربستان سعودی آمده است: ۲ هزار و ۳۲۶ سرباز، ۳۶ افسر و ۲۲ ژنرال عالی رتبه عربستان کشته شده اند که در صدر آن نام محمد الشعلان قرار دارد و این غیر از مجروحان ارتش سعودی است.

اما در مورد خسارت های این گزارش بیان داشته است که ۳۶۳ تانک ۲۵نفربر در جیزان، ۱۸ تانک و ۱۳ زره پوش در نجران، ۲۲۱ تانک و ۱۹ زره پوش و ۳ دستگاه از ماشین آلات راه سازی نیز در عسیر نابود شده اند.