رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با اشاره به اینکه در ۲ سال گذشته تک‌تک مناطق را پس گرفتیم گفت: اخیراً فلوجه در یک عملیات غافل‌گیر کننده آزاد شد و تنها موصل و شهرهای تابعه است که در دست داعش مانده است که در تلاشیم آن‌ها را هم به زودی آزاد کنیم.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام عمار حکیم عصر امروز در دیدار با آیت‌ الله نوری همدانی با اشاره به اینکه در بحث چالش‌های عراق مستلزم این است که چند وقت یک بار مسائل عراق را خدمت علمای اسلام برسانیم اظهار داشت: عراق در چالش‌های متعدد در روند عمومی دارای پیشرفت بوده است.

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با بیان اینکه داعش طی دو سال ۴۰ درصد از خاک عراق را اشغال کرده و هدفش تصرف کل عراق بود و می‌خواست تا مرز بغداد برسد افزود: با تشکیل حشد الشعبی توسط آیت‌الله سیستانی، فعالیت‌های مردمی، دستگاه‌های نظامی، امنیتی و پلیس دلگرم شدند و ساماندهی بهتری در قوای نظامی صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه در ۲ سال گذشته تک‌تک مناطق را پس گرفتیم تصریح کرد: اخیراً فلوجه در یک عملیات غافل‌گیرکننده آزاد شد و تنها موصل و شهرهای تابعه است که در دست داعش مانده ‌که در تلاشیم آن‌ها را هم به زودی آزاد کنیم.

حکیم خاطرنشان کرد: داعش با عملیات‌های انتحاری و قتل‌عام مردم سعی در ایجاد رعب و وحشت مردم دارند و نمونه‌های این اقدامات را در مدینه استانبول، اروپا و مناطق دیگر شاهدیم.