کاربران توییتر به رییس اتحادیه جهانی علمای مسلمان به دلیل حمایت از بمب‌گذاری انتحاری در عربستان حمله کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ پس از بمب‌ گذاری‌های انتحاری اخیر در عربستان،‌ دفاع یک مفتی مصری از این انفجارها موجی از اعتراضات را در شبکه‌ های اجتماعی به همراه داشته است.

 یوسف قرضاوی، رییس اتحادیه جهانی علمای مسلمان که به عنوان مجری یکی از برنامه‌های دینی شبکه تلویزیونی الجزیره قطر نیز فعالیت می‌کند، به دنبال بمب‌گذاری‌های انتحاری هفته گذشته در عربستان، از طریق ابزارهای ارتباط جمعی از انجام حملات انتحاری و سایر اشکال تروریسم، حمایت و به کارگیری آنها را به عنوان یک روش ارعاب، قابل توجیه دانست.

اعتراض گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی به قرضاوی پس از آن صورت گرفت که شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عربی در صفحه توییتر خود علنا اظهارات وی را محکوم و این مفتی را در برابر آنچه که در گذشته و حال در حمایت از تروریسم گفته است، مسؤول دانست.

به دنبال انتقاد توییتری عبدالله بن زاید، انور گارگاش یکی دیگر از مقامات دولت امارات نیز با اشاره به وابستگی قرضاوی به جنبش اخوان المسلمین مصر، به شدت از حمایت این مفتی مصری از حملات تروریستی و صدور فتوا درخصوص جایز بودن انجام بمب‌گذاری‌های انتحاری انتقاد کرد.

در این دعوای توییتری، بسیاری از کاربران معمولی نیز با به اشتراک‌گذاری ویدئوهای قبلی یوسف قرضاوی که در آنها به حمایت از حملات تروریستی پرداخته است، وی را از وابستگان گروه تروریستی داعش معرفی کردند.