مدیر جدید حوزه های علمیه گفت: بهره گیری هرچه بیشتر از اندیشه بزرگان، مراجع و همچنین طلاب پرشور و انقلابی از رویکردهایی است که ان شاءالله دنبال می شود، حوزه علمیه باید در تراز انقلاب اسلامی قرار گیرد تا بتواند پاسخگوی تمدن سازی جدید باشد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین علیرضا اعرافی مدیر جدید حوزه های علمیه در حاشیه آیین تودیع و معارفه مدیریت حوزه های علمیه در گفت وگو با خبرنگاران گفت: بیش از ۱۵ رویکرد برای مدیریت جدید حوزه وجود دارد که در سخنرانی به آن ها اشاره شد.

وی ادامه داد: مهم ترین رویکردها این است که حوزه علمیه باید در جایگاه پاسخگویی به نیازهای جهان امروز قرار گیرد، البته این مسأله وجود دارد اما باید ارتقا پیدا کند و حوزه به صورت جدی نیاز جامعه و جهان را پاسخ دهد.

مدیر جدید حوزه های علمیه با بیان این که صیانت از اصالت و هویت حوزه و ارتقای ابعاد پژوهشی و تحقیقی از رویکردهای جدی است، اظهار داشت: هم افزایی درون حوزه و مراکز حوزوی از مواردی به شمار می رود که مورد توجه خواهد بود.

وی ادامه داد: بهره گیری هرچه بیشتر از اندیشه بزرگان، مراجع و همچنین طلاب پرشور و انقلابی از رویکردهایی است که ان شاءالله دنبال می شود، حوزه علمیه باید در تراز انقلاب اسلامی قرار گیرد تا بتواند پاسخگوی تمدن سازی جدید باشد.

حجت الاسلام والمسلمین اعرافی ابراز داشت: این موارد اقتضائاتی دارد که باید بر کارهای گذشته تأکید کرد و گام های جدیدی برداشت که از خداوند متعال در این مسیر کمک می خواهیم.