نماینده ادوار مجلس گفت: آزمایش موشکی ایران خلاف هیچ قانون بین المللی نیست و این فناوری باید به کشور های دیگر نیز منتقل شود.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار اسماعیل کوثری در گفتگو با رادیو گفتگو با اشاره به ادعای ناتو در خصوص آزمایش موشکی ایران، مجموعه ناتو را تابع استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل دانست و افزود: کار ما در بحث موشکی پنهان نیست و این مسئله را از سی سال گذشته آغاز کردیم و امروز نیز بر همان اساس و روال موضوع موشکی را دنبال می کنیم.

کوثری با اعلام اینکه موشک موضوعی متعارف است، گفت: ملت ما به حق برای دفاع از خود، نیازمند چنین سلاح های بومی است؛ این سلاح ها با دست توانمند دانشمندان ما تولید می شود و مسئله ای معمول است.

نماینده ادوار مجلس افزود: اینکه غرب می خواهد خود را فراتر از قانون نشان دهد و تابع امریکا باشد، بداند ما زیر بار حرف این ها نخواهیم رفت بلکه این کار را دنبال خواهیم کرد.

کوثری تصریح کرد: آزمایش موشکی ایران خلاف هیچ قانون بین المللی نیست ولی اگر کوتاه بیاییم، فردا می گویند حتی کلاشینکف هم نسازید و بنابراین مسئولان ما باید این کار را دنبال کنند و حتی این فناوری به کشورهای دیگر نیز منتقل شود.

وی سلاح های این چنینی را تنها به منظور برقراری امنیت برای ملت ایران عنوان کرد و گفت: این ها می خواهند روی جنایات خود سرپوش بگذارند و این مسائل را مطرح می کنند؛ درحالیکه ما موشک را سلاحی بازدارنده می دانیم و تا زمانیکه کسی چشمی به کشورمان نداشته باشد، آن را بکار نمی گیریم.

کوثری ادامه داد: این سلاح دارای برد بلند و نقطه زن است و غرب از دقت آن اطلاع دارد و می گوید هیچ کشوری بدان دست نیابد که زورگویی و چپاول خود را مستمرا ادامه دهد.