رئیس هیأت انصارالله یمن در سخنانی در واکنش به اظهارات رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن گفت که مزدوران سعودی از راهکارهای سیاسی و مسالمت آمیز فرار می کنند تا در برابر افکار عمومی رسوا نشوند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المسیره، «محمد عبدالسلام» رئیس هیأت انصار الله یمن در سخنانی اعلام کرد که مزدوران سعودی از راه حل های مسالمت آمیز و سیاسی فرار می کنند.

بر اساس این گزارش «محمد عبدالسلام» در سخنانی در این رابطه اظهار داشت: مزدوران به دلیل اینکه می دانند در صورت دستیابی به راهکارهای سیاسی و مسالمت آمیز در برابر افکار عمومی رسوا خواهند شد و همچنین جنایات غیرقابل توجیهشان در حق مردم یمن آشکار خواهد شد، از این راهکارها فرار می کنند.

وی در ادامه سخنان خود در همین راستا افزود: راهکار سیاسی موجب دستیابی به توافقی جامع برای دولت اجرایی می شود ولی مزدوران به دلیل نقشه هایی که دارند، با آن مشکل دارند؛ نقشه های آن ها وضعیت یمن را به اینجا رسانده است.

عبدالسلام تصریح کرد: مزدوران برای سلطه جویی تلاش می کنند و برای اینکه نقشه شان مبنی بر استبداد طولانی از بین نرود، در برابر اقدامات مرحله انتقالی مانع تراشی کردند.

وی در پایان بر حق ارتش و کمیته های مقاومت مردمی یمن برای واکنش نشان دادن و پاسخ به حملات جنگنده های دشمن سعودی با استفاده از تمامی راه های قانونی تاکید کرد.

اظهارات عبدالسلام پاسخی است برای رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن که صبح دوشنبه طی سخنانی تهدید کرد در صورتی که سازمان ملل بخواهد نقشه راه پیشنهادی خود را از طریق نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن تحمیل کند به مذاکرات کویت بازنخواهیم گشت.

مذاکرات صلح یمن در کویت پایان ماه ژوئن گذشته پس از دو ماه مذاکرات بی نتیجه به حالت تعلیق درآمد و قرار است ۱۵ ماه ژوئیه جاری (۲۵ تیر) از سرگرفته شود.

«اسماعیل ولد الشیخ» نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن پیشتر نقشه راهی را در اختیار مذاکره کنندگان طرفین یمنی قرار داد که شامل اجرای تمهیدات امنیتی بر اساس قطعنامه ۲۲۱۶ و تشکیل دولت وحدت ملی بود.

عربستان سعودی با ائتلاف برخی کشورهای عربی و با همراهی آمریکا بیش از یک سال است که حملات گسترده ای را به یمن آغاز کرده است تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی این کشور را به قدرت بازگرداند.

بر اثر این حملات تاکنون هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک شهید یا زخمی شده اند.