رئیس جمهور سودان جنوبی دستور داد که درگیری های مسلحانه و خونین در پایتخت این کشور که ۳۰۰ کشته برجای گذاشته است، فورا متوقف گردد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از النشره، در پی وقوع درگیری های خونین در سودان جنوبی که منجر به کشته شدن صدها نفر شد، رئیس جمهور این کشور آفریقایی به این وقایع واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش «سالوا کر» رئیس جمهور سودان جنوبی دستور داد درگیری ها در «جوبا» پایتخت این کشور آفریقایی به صورت فوری متوقف گردد.

در همین راستا وزارت بهداشت سودان جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد که شمار افرادی که در پی درگیری ها میان نیروهای «سالوا کر» رئیس جمهوری سودان جنوبی و «ریک ماچار» شورشی سابق و معاون فعلی رئیس جمهور جان خود را از دست دادند، به ۳۰۰ نفر رسید.

لازم به ذکر است درگیری های اخیر به این ترس که ممکن است سودان جنوبی با پشت سر گذاشتن دو سال بحرانی، بار دیگر گرفتار جنگ داخلی شود، قوت بیشتری می بخشد. نقطه آغاز بحران ۲۰۱۳، اختلاف مابین کر و ماچار بود که در آن زمان هم درست مثل همین حالا سمت معاونت ریاست جمهوری را بر عهده داشت.

شدت درگیری ها به حدی است که حتی «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل نیز آن را در راستای عدم پایبندی به پیمان صلح تلقی کرده و از رهبران دو جناح خواسته است تا هر چه زودتر این قضیه را فیصله دهند.