نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: اگر احیاناً در جامعه با ابتذال مواجه هستیم ناشی از فرهنگ و دین ما نیست بلکه نتیجه تأثیرپذیری از فرهنگ غربی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام و‌ المسلمین محمد علی نکونام بعد از ظهر امروز در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان با بیان اینکه با توجه به مشکلات محاسبه مالیات از درآمد پرداخت مالیات سیستماتیک شود، اظهار داشت: ‌فرهنگ مالیاتی برگرفته از اسلام و باید بکوشیم تا مالیات براساس اصول اسلامی باشد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مبنای مالیات در فرهنگ اسلامی اعتقاد است، بیان کرد: در پرداخت مالیات نباید از حد قانونی خروج شود و مالیات باید براساس اعتماد و اعتقاد باشد، مالیات باید از منبع حلال تأمین و تبدیل به منبع ارتزاق مردم شود تا ایمان در جامعه گسترش یابد.

وی با اشاره به وقایع مسجد گوهرشاد گفت: حرکت‌های حمایت از حجاب و عفاف همیشه لازم است که امروز نظام جمهوری اسلامی با تمام توان پشتیبان این نوع حرکت‌ها و خواستار دوری از فرهنگ غربی است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: فرهنگ ما تنها برگرفته از اسلام است و هرچه با اسلام همخوانی داشته باشد باید ترویج و در غیراینصورت فرهنگ بیگانه و از نظر ما مردود است.

نکونام با بیان اینکه فرهنگ بیگانه سبب انحطاط جامعه می‌شود، گفت: سبک زندگی، فکر و نوع تعامل انسان را خداوند رقم زده و سبک زندگی به غیر از این از شیطان و سبب ابتزال در جامعه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ما اگر احیاناً در جامعه با ابتذال مواجه هستیم ناشی از فرهنگ و دین ما نیست بلکه نتیجه تأثیرپذیری از فرهنگ غربی است.