آمریکا از ترکیه خواست بمباران مواضع کردها و نیروهای ارتش در شمال سوریه را متوقف کند.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از شبکه المنار، آمریکا از ترکیه خواست بمباران مواضع کردها و نیروهای ارتش سوریه در شمال این کشور را متوقف کند.

«جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما نسبت به اوضاع موجود در شمال حلب نگرانیم و برای جلوگیری از بالاگرفتن تنش از سوی همه طرف ها تلاش می کنیم.

در همین حال ارتش ترکیه هدف قرار دادن مواضع حزب اتحاد دموکراتیک کردها در سوریه را تایید کرد. «احمد داود اوغلو» نخست وزیر ترکیه اظهار داشت که واحدهای حمایت مردمی کردها باید فورا از اعزاز و اطراف آن در حومه حلب دور شوند.

وی با بیان اینکه نیروهای ارتش ترکیه مناطق نزدیک به منطقه اعزاز سوریه را در پاسخ به حملاتی که از این منطقه انجام شده است بمباران کردند، گفت: تحولات سوریه امنیت ملی ما را تهدید می کند.

نخست وزیر ترکیه اظهار داشت که در گفت و گوی تلفنی با «جو بایدن» معاون رئیس جمهور آمریکا گفته است ترکیه تمام تدابیر لازم را برای مقابله با هرگونه تهدید علیه خود اتخاذ خواهد کرد.

لازم به ذکر است «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه احتمال اقدام نظامی ترکیه و عربستان در سوریه را منتفی ندانست اما تاکید کرد که ارتش سوریه با قدرت با چنین اقدامی مقابله خواهد کرد.

پیروزی های اخیر ارتش سوریه در حلب، حامیان خارجی تروریست های سوری را به تکاپو انداخته است.