سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد(UNESCO) که مقر آن در شهر «پاریس»، پایتخت فرانسه است، دین اسلام را صلح‌آمیزترین آیین جهان معرفی کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) در پاسخ به منتقدان دین اسلام و برای ساکت‌کردن آن‌ها اعلام کرد: دین اسلام صلح آمیزترین آیین جهان به شمار می‌رود.

به نقل از ایکنا، معرفی اسلام به‌عنوان صلح‌آمیزترین آیین در جهان از سوی سازمان بین‌المللی یونسکو، در بیانیه مشترک این سازمان و بنیاد بین‌المللی «صلح» صورت گرفت.

سازمان بین‌المللی یونسکو و بنیاد بین‌المللی صلح در یک برنامه مشترک که به مدت شش ماه به طول انجامید، به بررسی و تحلیل تمامی ادیان در جهان و میزان صلح‌آمیز بودن آن‌ها پرداختند که در نهایت اسلام به‌عنوان صلح‌آمیزترین دین جهان معرفی شد.

«رابرت ماگی»، رییس بخش مطالعات تطبیقی بنیاد بین‌المللی «صلح» در نشستی مطبوعاتی که شماری از مسؤولان یونسکو نیز حضور داشتند، در این باره گفت: «پس از ۶ ماه بررسی و تحلیل دقیق، به این نتیجه رسیدیم که اسلام صلح‌آمیزترین دین در جهان است».

وی تأکید کرد: دین اسلام هیچ ارتباطی با حملات و اقدامات تررویستی که با نام اسلام اجرا می‌شود، ندارد، و باید گفت که تررویسم دین ندارد در حالی که اسلام یعنی صلح.