یکی از رهبران جریان العمل اسلامی بحرین تصریح کرد که آل‎ خلیفه در مسیر صدام قدم بر می‎دارد و بر همین اساس احتمال تعرض به سایر روحانیان این کشور وجود دارد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید جعفر العلوی، از رهبران جریان العمل اسلامی بحرین، در گفت‎وگو با شبکه تلویزیونی العالم نسبت به تعدی آل‎خلیفه به سایر علما هشدار داد و گفت: آل‎خلیفه احتمال دارد در روز‎های آینده اقداماتی نظیر آنچه علیه شیخ عیسی قاسم انجام داد را درباره سایر علما و روحانیان بحرینی انجام دهد.

وی افزود: آل‎خلیفه با سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم حرمت‎ها را شکست و درب تعدی، بازداشت و مجازات‎های بی اساس علیه علما، شخصیت‎های سیاسی و فعالان حقوق بشر مانند نبیل رجب را باز کرد.

این روحانی بحرینی با اشاره به حمایت سازمان اطلاعاتی برخی از کشورهای منطقه و غربی مانند سیا از دولت بحرین خاطرنشان کرد: آل‎خلیفه طبق نقشه صدام دیکتاتور سابق عراق قدم بر می‎دارد. صدام اول آیت الله شیخ محمد باقر صدر را بازداشت کرد و سپس به قلع و قمع سایر علما پرداخت.

رییس سازمان اوقاف شیعیان بحرین مزدور آل‎خلیفه است

وی رییس اوقاف شیعیان بحرین را فردی مزدور و ابزار دست آل‎خلیفه دانست و تصریح کرد: اوقاف جعفریه بحرین هیچ‌گاه به مصالح و منافع شیعیان این کشور توجه نمی‎کند و فقط درپی انجام دستور و پیاده سازی نقشه‎های شوم حکومت آل‎خلیفه است.

حجت الاسلام علوی با اشاره به حمایت مردم انقلابی بحرین از آیت الله شیخ عیسی قاسم ادامه داد: مردم بحرین از همه اقشار و طوائف در راستای اعلام مخالفت با سیاست‎های ظالمانه حکومت آل‎خلیفه و سلب تابعیت از رهبر شیعیان این کشور در منطقه الدراز مقابل منزل شیخ عیسی قاسم تجمع و تحصن گسترده‎ای برگزار کرده‎اند. آنان دفاع از این عالم بحرینی را به معنای دفاع از خود و این کشور می‎دانند.

وی تاریخ حکومت آل‎خلیفه را منقضی دانست و گفت: هر دیکتاتوری در دوره‎ای از زمان دچار غرور و تکبر بسیار می‎شود به طوری که حتی به سخنان و توصیه‎های حامیان بین المللی و داخلی خود گوش نمی‎دهد و این موضوع تا آنجایی ادامه پیدا می‎کند که مانند صدام و انوار سادات دیکتاتور سابق مصر منجر به سرنگون آن خواهد شد.