نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با دفع پیشروی مزدوران سعودی در بخش «نهم» ۵۰ نفر از مزدوران سعودی را کشته و زخمی کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سبأ، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با پیشروی مزدوران سعودی به سمت سلسله جبال یام در بخش «نهم» واقع در غرب مأرب مقابله کردند.

یک منبع نظامی اعلام کرد که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی توانستند پیشروی گسترده مزدوران به سمت سلسله جبال یام در شمال «فرضه نهم» را ناکام بگذارند. وی همچنین از کشته و زخمی شدن ۵۰ نفر از مزدوران سعودی در این درگیری ها خبر داد.

از سوی دیگر در درگیری های روز دوشنبه نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با مزدوران سعودی در منطقه المشجح واقع در بخش صرواح استان مأرب بیش از ۱۰ مزدور کشته و ۱۵ نفر دیگر از آنها زخمی شدند.

یک منبع نظامی از کشته و زخمی شدن بیش از ۲۵ مزدور سعودی در این درگیری ها خبر داد. وی همچنین اعلام کرد که در این درگیری ها ۸ خودروی نظامی متعلق به مزدوران نیز منهدم شد.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی همچنین در چارچوب واکنش به نقض مستمر آتش بس از سوی مزدوران و متجاوزان سعودی شماری از مواضع مهم را در منطقه «کوفل» واقع در بخش صرواح استان مأرب پاکسازی کردند.

یک منبع نظامی اعلام کرد که نیروهای یمنی موفق به پاکسازی مواضع حیدالنظاره، تبه الخطاب و تبه الزبیر در کوفل شدند.

در همین حال جنگنده های سعودی طی ساعات گذشته آتش بس را در شماری از استان های یمن نقض کردند. جنگنده های سعودی سه حمله هوایی را به منطقه العمری در بخش ذباب انجام داده و به صورت گسترده در آسمان مناطق المخا و کهبوب استان تعز به پرواز درآمدند.

جنگنده های سعودی همچنین یک حمله هوایی را به بخش عبس استان حجه، دو حمله را به منطقه المجاوحه و یک حمله هوایی را نیز به الصلطاء در بخش «نهم» استان صنعا انجام دادند.

از سوی دیگر مزدوران سعودی مناطق پراکنده در بخش ذباب را مورد حمله توپخانه ای قرار دادند. مزدوران همچنین منطقه الشبکه و روستای الحمراء در بخش الوازعیه تعز را زیر آتش توپخانه گرفتند.