شصت و دومین عنوان مجموعه پلیسی نقاب با عنوان «پرواز لک‌لک‌ها» تا پیش از عید نوروز منتشر و راهی بازار نشر خواهد شد.

به گزارش پرس شیعه، شصت و دومین عنوان مجموعه کتاب‌های پلیسی نقاب به زودی با عنوان «پرواز لک‌لک‌ها» به قلم ژان کریستف گرانژه با ترجمه عباس آگاهی توسط انتشارات جهان کتاب منتشر و راهی بازار نشر خواهد شد.

ژان کریستف گرانژه از نویسندگان مهم و شناخته شده فرانسوی است. او روزنامه‌نگاری مستقل است که با خبرگزاری‌های مختلف و نشریاتی چون «پاری‌ماچ» و «فیگارو» همکاری داشته و به خاطر گزارش‌های زیست‌محیطی و اجتماعی خود در سطح جهانی شناخته شده است. در رمان «پرواز لک‌لک‌ها»ی این نویسنده، اطلاعات دقیق علمی و مهارت او در مستند‌نگاری آشکار است. این کتاب اولین اثری است که از گرانژه به فارسی منتشر می‌شود.

«پرواز لک لک ها» از برخی جهات کتابی متفاوت با دیگر کتاب‌های «مجموعه نقاب» است. به ویژه آن که نویسنده آن یک خبرنگار و مستندساز و فعال محیط زیست است و تجربه‌های گسترده‌ای از سفرهای متعدد خود به گوشه و کنار جهان دارد.

داستان این رمان از سوییس آغاز می‌شود و مردی به نام لویی آنیتوش، روایتگر جوان ماجرا، برای آخرین دیدار با ماکس بوهم، به مونترو در کنار دریاچه لمان سفر می‌کند. اما آن او را بر فراز آشیانه مرتفع لک‌لک‌ها پیدا می کند؛ در حالی که مرده است. آنیتوش برای کشف معمای مرگ بوهم، مسیر مهاجرت این پرندگان را در پیش می‌گیرد و پا به سفری طولانی و پرحادثه می‌گذارد؛ از اروپا به آسیا … و سپس تا اعمـاق جنگل‌هـای افریقای مرکزی را زیر پا می گذارد و در این سفرها او گام‌بـه‌گام اسراری را کشف می‌کند که در پرواز لک‌لک‌ها نهفته است.

این کتاب که چندی پیش توسط این ناشر به ارشاد ارسال شده بود، به تازگی مجوز چاپ را کسب کرده است. طراحی جلد کتاب نیز به تازگی، به پایان رسیده است. بنابراین به گفته مسئولان انتشارات جهان کتاب، قرار است این کتاب در روزهای پایانی اسفند و پیش از عید نوروز، به چاپ برسد.