مجمع جهانی اهل بیت (ع) در پی درگذشت آیت الله «سید محمد حسینی شاهرودی (ره)» مرجع تقلید شیعیان، پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش شیعه پرس، مجمع جهانی اهل بیت (ع) در پی درگذشت آیت الله «سید محمد حسینی شاهرودی (ره)» مرجع تقلید شیعیان، پیام تسلیتی صادر کرد.

در این پیام با اشاره به مجاهدات علمی و اجتماعی آن عالموارسته آمده است: مرحوم آیت الله العظمی حسینی شاهرودی علاوه بر فعالیت های علمی، ملجأ مستضعفان و مأوای درماندگان بود و در زمینه های خیریه و خدمات اجتماعی نیز کوشش بلیغ داشت. تأسیس مجتمع مسکونی برای طلاب، اعزام مبلغ به مناطق محروم شیعه نشین که در معرض هجوم اعتقادی هستند، اعطای کمکهای اقتصادی به ساکنان آن مناطق، پرداخت هزینه معالجه بیماران فقیر و کمک به ابناء السبیل، از جمله خدمات و باقیات صالحات ارزشمند آن فقید سعید است.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

عَن أبِی عبد الله علیه‌السلام قال: إذا ماتَ المؤمنُ الفقیه ثلم فی الإسلام ثلمه لا یسدّها شَیء.

ارتحال عالم ربانی، فقیه اخلاقی و دانشمند خدوم «مرحوم آیت الله العظمی حاج سید محمد حسینی شاهرودی طاب ثراه» موجب تأسف و تأثر فراوان گردید.

ایشان یکی از استوانه های علم و اجتهاد بود که از بیت رفیع شاهرودی برخاست و همچون والد معظم خویش «مرحوم آیت الله العظمی سید محمود حسینی شاهرودی قدس سره» عمر مبارک خود را در راه ترویج مکتب اهل بیت علیهم‌السلام و تربیت طلاب در حوزه های علمیه نجف اشرف و قم مقدسه سپری و در عرصه های مختلف علمی و فقهی نورافشانی کرد.

مرحوم آیت الله العظمی حسینی شاهرودی علاوه بر فعالیت های علمی، ملجأ مستضعفان و مأوای درماندگان بود و در زمینه های خیریه و اقدامات اجتماعی نیز کوشش بلیغ داشت. ساخت مساجد، حسینیه ها، مدارس، کتابخانه ها، مراکز بهداشتی و درمانی بخصوص در روستاها، تأسیس مجتمع مسکونی برای طلاب، اعزام مبلغ به مناطق محروم شیعه نشین که در معرض هجوم اعتقادی هستند، اعطای کمکهای اقتصادی به ساکنان آن مناطق، پرداخت هزینه معالجه بیماران فقیر و کمک به ابناء السبیل، از جمله خدمات و باقیات صالحات ارزشمند آن فقید سعید است.

عشق وعلاقه ایشان به خاندان رسالت (علیهم السلام) باعث شد علاوه بر برگزاری منظم مجالس عزاداری و تعظیم شعائر، بیش از صد بار با پای پیاده به کربلای حسینی مشرف شود و نیز از پیشگامان احیاء زیارت اربعین در عصر حاضر محسوب گردد.

همچنین آن فقیه پارسا و خاندان معززش، قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با نهضت امام خمینی (ره) همراهی کردند و سپس در زمان زعامت حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) در راه خدمت به نظام و مردم ایران مجاهدت بسیار نمودند.

این سانحه جبران ناپذیر را به پیشگاه مقدس حضرت بقیه الله الأعظم ولی عصر (ارواحنا له الفداء) و نیز مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه قم و نجف، مقلدان، شاگردان، ارادتمندان و بیت شریف آن عالم وارسته بویژه «حضرت آیت الله سید حسین شاهرودی» و «حضرت آیت الله سید عبدالهادی شاهرودی» تسلیت و تعزیت عرض می نماییم؛ و از خداوند متعال برای آن فقید سعید، علو درجات و حشر با رسول گرامی (ص) و اهل بیت طاهرینش (ع) و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت داریم.

مجمع جهانی اهل بیت (ع)
۱۸ تیر ۱۳۹۸
۶ ذوالقعده ۱۴۴۰