هیاتی از مدیران و مجریان شبکه «بی بی سی» روز شنبه به منظور هماهنگی با عربستان برای فتنه انگیزی در جهان اسلام با وزیر اطلاع رسانی سعودی در ریاض دیدار کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پانوراما الشرق الاوسط، هیاتی از مدیران و مجریان بنگاه سخن پراکنی انگلیس به ریاست «رزیتا لطفی» روز شنبه در سفری رسمی به ریاض با «عادل بن زید الطریفی» وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی عربستان سعودی دیدار کردند.

وزیر اطلاع رسانی عربستان سعودی در این دیدار ضمن استقبال از همکاری مشترک رسانه های سعودی با شبکه بی بی سی از تمایل عربستان برای انتشار اخبار مربوط به ایران، افغانستان و دیگر کشورهای منطقه از طریق این شبکه خبر داد.

از سوی دیگر «رزیتا لطفی» مدیر بخش فارسی «بی بی سی» از همکاری مشترک بین این شبکه و عربستان ابراز خشنودی کرده و بر ابعاد مشترک فراوان بین دو طرف از جمله در زمینه سیاسی و فرهنگی تاکید کرد.

«بهروز آفاق تبریزی» یکی از مدیران خبری بی بی سی نیز اظهار داشت که با توجه به اهداف مشترک دو طرف، شبکه بی بی سی می تواند بخشی از تریبون رسانه ای خود را بویژه در حوزه امور دینی در اختیار برنامه ها و کارشناسان همسو با نگرش عربستان سعودی قرار دهد.