«خالد العبیدی» وزیر دفاع عراق از آزادی روستای «اجحله» در شمال پایگاه هوایی «القیاره» در نزدیکی موصل خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، «خالد العبیدی» وزیر دفاع عراق اعلام کرد که نیروهای دولتی این کشور که در حال پیشروی به سمت مناطق تحت سیطره داعش در شهر موصل هستند یک روستا را از دست این گروه تروریستی آزاد کرده و به یگان های ارتش در امتداد رود دجله که از مسیری دیگر در حال پیشروی هستند، پیوستند.

این پیشروی که بعد از بازپس گیری پایگاه هوایی مهم «القیاره» انجام می گیرد عرصه را بر گروه تروریستی داعش در موصل تنگ کرده و زمینه را برای حمله مورد وقوع به منظور بازپس گیری دومین شهر بزرگ عراق در شمال این کشور مهیا می کند.

در همین راستا «خالد العبیدی» در پیامی در توئیتر اعلام کرد که نیروهای لشکر نهم زرهی و نیروهای مبارزه با تروریسم موفق شدند روستای «اجحله» در شمال پایگاه القیاره را آزاد کنند.

وی با اشاره به نیروهایی که ماه مارس گذشته پیشروی خود را از مخمور در ۲۵ کیلومتری غرب رود دجله آغاز کرده بودند، افزود: نیروهای ما وارد حاشیه این رودخانه شدند و به یگان های عملیات آزادسازی نینوا پیوستند.

لازم به ذکر است که نیروهای عراقی روز شنبه گذشته پایگاه هوایی القیاره در جنوب موصل را از سیطره گروه تروریستی داعش آزاد کردند.