افزایش مناطق ملحق به آتش بس در سوریه به ۱۸۳ منطقه و درگیری های شدید بین ارتش سوریه و تروریست ها در جبهه مزارع الملاح در اطراف حلب از جمله اخبار و تحولات سوریه است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، مرکز حمیمیم ویژه نظارت بر آتش بس در سوریه طی بیانیه ای اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته با نمایندگان چهار منطقه در حومه استان القنیطره در خصوص آتش بس توافق شده و به این ترتیب شمار مناطقی که تاکنون به آتش بس در سوریه پیوسته اند به ۱۸۳ منطقه افزایش یافت.

این مرکز در عین حال اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد نقض آتش بس در مناطق سوریه ثبت نشده است. مرکز حمیمیم همچنین تصریح کرد که آتش بس در سوریه تا نیمه شب روز ۱۴ جولای جاری (۲۴ تیر) تمدید شده است.

این دومین باری است که فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه آتش بس سراسری در این کشور را تمدید کرده است. ارتش سوریه همزمان با ایام عید فطر به صورت یکجانبه به مدت ۷۲ ساعت در سراسر سوریه آتش بس اعلام کرده بود که این آتش بس تاکنون دو بار دیگر نیز به مدت ۷۲ ساعت مورد تمدید قرار گرفته است.

در همین حال درگیری های شدیدی بین ارتش سوریه و تروریست ها در مزارع الملاح در اطراف حلب روی داده و تروریست های جبهه النصره، نورالدین زنکی و سلطان مراد سعی داشتند محاصره مناطق تحت سیطره خود در شهر حلب را بشکنند.

در همین راستا ارتش سوریه پیشروی تروریست ها را که در ابتدا اقدام به انفجار یک خودروی بمب گذاری شده کردند دفع کرد و تاکنون هیچ گونه اخباری مبنی بر پیشروی تروریست ها منتشر نشده است.

در همین حال شبکه الاخباریه سوریه اعلام کرد که جنگنده های سوریه مواضع گروه تروریستی موسوم به «جبهه النصره» در روستای الغجر را هدف قرار داده و تلفاتی را به آنها وارد کردند.

ارتش سوریه همچنین سه خودروی حامل مهمات تروریست ها را در محور کنسبا – شلف در حومه شمالی لاذقیه منهدم کرد.