عضو جنبش فتح فلسطین با اشاره به اینکه ایران آنگونه که برخی بُزدلان عرب می کوشند آن را دشمن جلوه دهند، دشمن اعراب نیست، مشارکت در نشست منافقین را جنایت توصیف کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه المیادین، عباس زکی عضو کمیته مرکزی جنبش فتح گفت: ملت فلسطین میدان آزمایش همه نوع تروریسم اسرائیل است. ملت فلسطین با وجود همه دودستگی ها در برابر اشغالگران ایستاده است.

وی افزود: همه تحرکات عربی برای نجات اسرائیل است. ایران دشمن نیست اما برخی ترسوها و بُزدلان به دنبال این هستند که از آن دشمن بسازند.

زکی تاکید کرد: همه مزدوران آمریکا و اسرائیل انتظار داشتند که سوریه ظرف شش ماه سقوط کند اما زبونانه به سوی آن باز خواهند گشت.

عضو فتح در ادامه گفت: تلاش های جاری برای سازش، فرصتی برای اشغالگران برای اشغال کرانه باختری و عادی سازی با اعراب است. تشکیلات خودگردان با نشست سه جانبه با حضور بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان و عبدالفتاح السیسی در قاهره پایتخت مصر مخالفت کرده است. رفتن به مذاکرات به مفهوم مشروعیت بخشیدن به اشغالگران در کشتن فلسطینی هاست. امکان ندارد که به گفتگوهای مستقیم با اشغالگران بدون سقف زمانی مشخص برویم.

وی در ادامه با اشاره با پیروزی مقاومت لبنان در جنگ ۲۰۰۶ بیان کرد: پیروزی مقاومت اسلامی در جنگ جولای ۲۰۰۶ از دروسی است که آکادمی های نظامی درباره آن فکر می کنند. اسرائیل هم اکنون قبل از هر یورشی هزاران بار فکر و محاسبه می کنند. مقاومت لبنان قابل تمجید است و درود بر شهدای مقاومت لبنان.

زکی با اشاره به اوضاع فلسطینی ها در لبنان گفت: فلسطینی آگاه هستند و با نیروهای امنیتی لبنان هماهنگ هستند. تشکیلات خودگردان ضد اسکان دادن فلسطینی ها در لبنان است.

وی در ادامه افزود: مصر در وضع خطرناکی قرار دارد. مصر با وجود ورود به تلاشهای سازشکارانه، مانند سوریه و ایران و فلسطین در معرض هدف قرار دارد. امیدها و دلبستگی هایی درباره اینکه مصر به عنوان یک کشور قوی در منطقه بماند مطرح است. تغییراتی در سرفصل های آموزشی مصر درباره مستثنی کردن جنگها با اسرائیل در جریان است.

زکی تاکید کرد: ایران دشمن نیست اما بزدلان عرب آن را دشمن می دانند. اعراب به دنبال دشمن محسوب شمردن ایران هستند. مشارکت در نشست منافقین جنایت است.

وی افزود: روابط فلسطینی ها با ترکیه در صورتی که روابط آن با سوریه، مصر و عراق بهبود یابد بهتر خواهد شد.