بولدوزرهای رژیم صهیونیستی در ادامه تجاوزات علیه فلسطینیان، بامداد امروز چهارشنبه ۳ خانه فلسطینی در شهرک جبل المکبر واقع در جنوب شرقی قدس اشغالی را تخریب کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رسانه های خبری فلسطین، بولدوزرهای رژیم اشغالگر امروز چهارشنبه نیز خانه ۳ فلسطینی متعلق به خانواده های عویسات، ابو سکران و عقیل در منطقه الخارجه و حی الفاروق را تخریب کردند.

در همین رابطه عویسات که خانه وی توسط صهیونیست ها تخریب شده است، گفت که بولدوزرهای رژیم اشغالگر ساعت چهار و نیم بامداد امروز به محله ما یورش آورده و شروع به تخریب خانه کردند بی آنکه از قبل به ما اطلاع داده باشند.

به گفته وی نظامیان صهیونیست این محله را به محاصره نظامی خود درآوردند.

همچنین محمد ابو سکران دیگر شهروند فلسطینی که صهیونیست ها خانه وی را تخریب کردند، گفت که بولدوزرهای رژیم صهیونیستی خانه وی را که مساحت آن ۱۲۰ متر مکعب بود، تخریب کردند.

موافقت رژیم صهیونیستی با احداث ۹۰ واحد صهیونیست نشین در قدس

کمیته صهیونیستی امروز چهارشنبه با احداث ۹۰ واحد صهیونیست نشین جدید در قدس شرقی موافقت کرد.

رسانه های خبری رژیم صهیونیستی گزارش دادند که کمیته صهیونیستی برنامه ریزی و ساخت و ساز در شهرداری قدس اشغالی امروز چهارشنبه با احداث ۹۰ واحد در شهرک گیلو واقع در جنوب قدس شرقی موافقت کرد.

این تصمیم پس از آن اتخاذ می شود که اخیرا کابینه رژیم صهیونیستی با احداث ۸۰۰ واحد صهیونیست نشین در قدس شرقی و ۴۲ واحد دیگر در شهرک «کریات اربع» واقع در الخلیل در جنوب کرانه باختری موافقت کرد.

۴۹۱ اسیر فلسطینی دربند زندان های صهیونیستی محکوم به حبس ابد هستند

مرکز مطالعات اسرای فلسطین اعلام کرد که با محکوم شدن دو اسیر فلسطینی دیگر به حبس ابد، شمار اسرای فلسطینی محکوم به حبس ابد در زندان های صهیونیستی به ۴۹۱ نفر رسید.

“ریاض اشقر” سخنگوی مرکز مطالعات اسرا تصریح کرد که دادگاه نظامی رژیم صهیونیستی یک اسیر فلسطینی به نام “بلال ابو غانم” از جبل المکبر در قدس را به اتهام اجرای عملیات حمله به اتوبوس صهیونیستی به ۳ بار حبس ابد و ۶۰ سال زندان به علاوه پرداخت غرامت یک میلیون و ۹۰۰ هزار شیکلی (تقریبا ۵۰۰ هزار دلاری) محکوم کرد. در این عملیات ۳ شهرک نشین صهیونیست به هلاکت رسیده و دست کم ۱۱ نفر دیگر زخمی شده بودند.

دادگاه صهیونیستی همچنین “راغب علیوی” از اسرای فلسطینی اهل شهر نابلس را هم به اتهام مشارکت در عملیات موسوم به “عملیات ایتمار” که منجر به هلاکت یک صهیونیست به همراه زنش شد، به ۲ بار حبس ابد و ۳۰ سال زندان محکوم کرده است. رژیم صهیونیستی قبل از این هم ۴ اسیر فلسطینی به نام های “سمیر کوسه”، “یحیی حاج احمد”، “کرم مصری” و “امجد علیوی” را به ۲ بار حبس ابد محکوم کرده بود تا بدین ترتیب، شمار اسرای فلسطینی محکوم به حبس ابد در زندان های صهیونیستی به ۴۹۱ نفر افزایش پیدا کند.

اشقر خاطر نشان کرد که حکم حبس ابد به معنای باقی ماندن یک اسیر در زندان تا پایان عمرش است و رژیم اشغالگر قدس مدت هر بار حبس ابد را ۹۹ سال زندان تعیین کرده است. این رژیم بیشتر اسرای امنیتی متهم به قتل نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست و نیز مسئولان اجرای عملیات های شهادت طلبانه را که منجر به قتل شهرک نشینان یهودی می شود، به حبس ابد محکوم می کند و هر چقدر تعداد صهیونیست های کشته شده توسط این افراد بیشتر باشد، به تناسب آن به حبس ابدهای بیشتری محکوم می شوند.

سخنگوی مرکز مطالعات اسرای فلسطین اعلام کرد که پیش بینی می شود لیست اسرای محکوم به حبس ابد در زندان های صهیونیستی طی دوره آینده طولانی تر شود؛ چرا که رژیم صهیونیستی برخی اسرا را به مشارکت در عملیات مقاومتی منجر به کشته شدن نظامیان صهیونیست متهم کرده است و آنها منتظر صدور حکم هستند.

یورش مجدد صهیونیست ها به مسجد الاقصی

گروهی از شهرک نشینان صهیونیست صبح امروز چهارشنبه در میان تدابیر شدید امنیتی به صحن های مسجد الاقصی یورش بردند.

شاهدان عینی گفتند که نیروهای اشغالگر باب المغاربه مسجد الاقصی را به روی صهیونیست ها گشودند و آنها وارد این مسجد شدند اما نمازگزاران فلسطینی به مقابله با این شهرک نشینان برخاستند و شعار الله اکبر سر دادند.

اراضی اشغالی فلسطین از اوایل اکتبر سال گذشته در اعتراض به یورش های مکرر شهرک نشینان به مسجد الاقصی، شاهد آغاز انتفاضه قدس است.

بازداشت ۲۹ فلسطینی در کرانه باختری

باشگاه اسیر فلسطینی امروز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که نظامیان صهیونیست در ادامه بازداشت های گسترده فلسطینیان در شهرهای کرانه باختری، شب گذشته و صبح امروز نیز ۲۹ فلسطینی را در نقاط مختلف این منطقه بازداشت کردند.

یک رهبر حماس: “اسرائیل” با وجود گسترش روابط محکوم به نابودی است

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی “حماس” تاکید کرد که رژیم صهیونیستی با وجود برقراری روابط با کشورهای دیگر محکوم به شکست است و سرانجامی جز نابودی نخواهد داشت.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، خلیل حیه در جریان مراسم گرامی داشت یاد و خاطره شهدای خانواده بطش در محله تفاح شهر غزه که به مناسبت دومین سالگرد جنگ غزه و جنایت ارتش صهیونیستی در حق این خانواده برگزار شد، خاطر نشان کرد که «رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین ماندگار نخواهد بود؛ هر چند که برخی نظام ها سعی در تقویت عوامل حیات آن داشته باشند و یا تمامی ملت های جهان سعی در تداوم بخشیدن به حیات آنرا داشته باشند؛ چرا که خداوند متعال وعده نابودی آنرا داده است و در قرآن و سنت پیامبر گرامی اسلام (ص) ذکر شده است و به زودی خداوند طوفان نابودگری به دست ما و با سلاح های ما ایجاد خواهد کرد که زمینه ساز نابودی این رژیم می شود.»

حیه با اشاره به اینکه رژیم اشغالگر قدس نمی خواهد شکست خود در برابر مقاومت را قبول کند، تصریح کرد که «من پس از گذشت ۲ سال از نبرد “العصف الماکول” خطاب به طرف هایی که سعی در ایجاد شک و تردید نسبت به پیروزی ملت و مقاومت فلسطین دارند، اعلام می کنم که این شک و تردیدها واقعیت ندارد، بلکه نوعی اختلاف و خصومت سیاسی است… دشمن صهیونیستی پس از گذشت ۲ سال از نبرد مذکور شاهد درگیری و اختلاف نظر است و و این مساله در نظرسنجی ها از شخصیت های سیاسی و صاحب نظران کاملا قابل مشاهده است.»

وی افزود:« من خطاب به این افراد غفلت زده می گویم که آیا می دانید نتایج این نظرسنجی ها چه بود؟ این نتایج می گوید اولین جنگی که اسرائیل وارد آن شده است و مراجع سیاسی و فکری این رژیم معتقد هستند در جریان ۵۱ روز جنگ نتوانسته است پیروز شود و مقاومت را شکست دهد، همین نبرد بوده است. اما مساله دیگر این است که در جریان این نظرسنجی، ۴۰ درصد از سیاستمداران و مقامات صهیونیست شرکت کننده اعلام کرده اند که حماس و مقاومت فلسطین در غزه در برابر اسرائیل پیروز شده است.»

خلیل حیه تصریح کرد که به هیچ وجه امکان تداوم بقای رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین وجود ندارد و این «تقدیر الهی است که فرموده است “فإذا جاء وعد الآخره لیسوؤا وجوهکم ولیدخلوا المسجد کما دخلوه أول مره ولیتبروا ما علوا تتبیرا” (پس چون زمان وعده ( کیفر ) نخستین آن دو طغیان فرا رسد برخی از بندگان خود را که سخت جنگجویند بر شما برانگیزیم پس آنها ( برای کشتن شما ) درون خانه ها را جستجو کنند ( که احدی را زنده نگذارند ) ، و این یک وعده مسلم انجام شدنی است) و این طرف ها چرا باید در برابر این وعده الهی به خود شک و تردید راه دهند.»