ارومیه – مدیرحوزه علمیه خواهران ارومیه نسبت به گسترش استفاده بی رویه و غیراصولی از فضای مجازی در خانواده های ایرانی هشدار داد.

به گزارش پرس شیعه؛ راضیه پور حیدر بعد از ظهر پنجشنبه در آیین تجلیل از فعالان عرصه عفاف و حجاب آذربایجان غربی با بیان اینکه امروزه متاسفانه فضای مجازی رقیب خانواده شده و تبلیغ گسترده ولنگاری در فضای مجازی طوفان اسیب‌های اجتماعی ایجاد کرده است افزود: این ترجمان توافق استکبار در برابر اسلام است.

وی با بیان اینکه دشمنان در راس آن استکبار جهانی می خواهد با ترویج بی بند و باری در جامعه، مسلمانان را در درون بی هویت ساخته و به اهداف خود برسد اظهارداشت: یکی از اصلی‌ترین اهداف امپریالیسم رسانه‌ای غرب ساقط و سست کردن بنیان خانواده است.

پورحیدر اضافه کرد: خارج کردن خانواده از مذهب و تغییر سبک زندگی، ایجاد روحیه تمدن طلبی جنسی، ایجاد رقابت زنان و دختران، ترویج خیانت زن و شوهر و از بین بردن قبح ارتباط دختر و پسر و درست کردن فضای الوده از اهداف اصلی این رسانه‌ها است.

مدیر حوزه علمیه خواهران ارومیه با ابراز تاسف از اینکه امروز پوشش در جامعه طوری شده که مسلمان از دیگر ادیان مشخص نمی شود و باید فکر اساسی در این زمینه کرد ادامه داد: امروزه دشمنان ارزش مادر بودن را از زنان می‌گیرند و امروز ظلم به زن در عالم جاهلیت به شکل مدرن در آمده و در قالب این تهاجم به شخصیت زنان، به دنبال پایمال کردن معنویت و ایمان مردم هستند.

مدیر کل حوزه علمیه خواهران ارومیه همچنین با انتقاد نسبت به برخی رفتارهای مغایر با فرهنگ ایرانی اسلامی گفت: در حال حاضر باید همه نهادها دست به دست هم دهند تا نسبت به رفع مشکلات و آسیبهای شهرمان که در حال حاضر شاهد آنها هستیم اقدام کنیم.

پورحیدر با اشاره به تلاش در جهت حفظ دستاوردهای انقلاب و حرمت خون شهدا افزود: در بحث حجاب و عفاف بدحجابی بعنوان نماد ایدئولوژیکی در مقابل نظام مطرح است و شاید بتوان یک نوع بحث بدحجابی سیاسی بر آن عنوان نهاد چرا که توسط برخی افراد بعنوان حربه یا ابزاری در مقاطع خاص به کار گرفته می شود که به نوعی سعی دارند ابراز نارضایتی خود را از آن طریق بیان کنند.

مدیر کل حوزه علمیه خواهران ارومیه گفت: متاسفانه تبعاتی که بدحجابی برای جامعه در پی دارد افزایش ترویج فرهنگ غربی و بی بند و باری در جامعه، افزایش ازهم گسیخگی خانواده ها و آمار طلاق در جامعه است.

در پایان همایش فعالان و دستگاههای اجرایی استان که در زمینه حجاب و عفاف فعال بودند، تجلیل شدند.