معاون دبیرکل جمعیت العمل اسلامی بحرین خاطر نشان کرد که باوجود سرکوب شدید مردم بحرین همچنان اعتراض و تحصن ادامه دارد و سرکوب معارضان بی فایده است.

به گزارش پرس شیعه؛ شیخ عبدالله صالح، معاون دبیرکل جمعیت العمل اسلامی بحرین در گفت‎وگو با شبکه تلویزیونی العالم بر ضرورت ادامه تحصن و دفاع از آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان این کشور تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: مردم بحرین باوجود سرکوب و فشار شدید آل‎خلیفه، از تحصن و اعتراضات خود تا تحقق همه خواسته‎هایشان عقب نشینی نمی‎کنند.

وی افزود: اصرار و پافشاری حکومت آل‎خلیفه برای حرکت در مسیر غلط موجب شده است که مردم انقلابی این کشور برای دستیابی به اهداف مشروع و قانونی خود مصمم‎تر شوند به طوری که پس از سه هفته همچنان تظاهرات و اعتصاب‎ها با قوت خود باقی است.

منطقه الدراز به زندانی بزرگ تبدیل شده است

یاسر ناصر، روزنامه نگار و از فعال حقوقی بحرین، نیز به بررسی روند تجمع و اعتراض‎های مردمی پس از سلب تابعیت از آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان این کشور پرداخت و گفت: آل‎خلیفه فعالیت معارضان را غیر قانونی می‎داند به همین علت به شدت آنان را سرکوب و قلع و قمع می کند.

وی با اشاره به نقض همه حقوق مردم بحرین افزود: باوجود اینکه برخی از قوانین موجود در مجامع جهانی و قانون اساسی به نفع معارضان است، آل‎خلیفه آن را نادیده گرفته و بار دیگر در شیپور غیر قانونی بودن فعالیت‎های معارضان می‎دمد.

این روزنامه نگار بحرینی تصریح کرد: معارضان در حالی برای دفاع از آیت الله شیخ عیسی قاسم در یک منطقه و خیابان به صورت خیلی مسالمت آمیز تجمع کرده‎اند که آل‎خلیفه از این اقدام آنان بسیار ناراضی و درپی راه حلی برای پراکنده کردن و سرکوب آنان است.

وی از وجود تدابیر امنیتی شدید در منطقه الدراز خبر داد و گفت: من بارها پس از سلب تابعیت رهبر شیعیان بحرین به بهانه شرکت در مراسم های مذهبی مانند احیای شب‎های قدر می‌خواستم که به منطقه الدراز بروم ولی با ایست و بازرسی‎های مختلف مواجه شدم که به هیچ عنوان حتی به زنان، کودکان، کهنسالان و به طور پیاده اجازه ورود نمی‎دادند. آل‎خلیفه برای عدم انعکاس اخبار و رویدادهای بحرین بارها اینترنت منطقه الدراز را قطع کرد و هنگامی که با شرکت‎های پشتیبانی اینترنت جهت پیگیری این موضوع تماس می‎گیرم به ما اعلام می‎شود که شبکه دچار اختلال شده است.

مترجم: عارف ابراهیمی