نویسنده سرشناس مصری در مقاله‌ ای نوشت که رژیم صهیونیستی هم‌اکنون عادی‌ سازی روابط با برخی کشورهای عرب خلیج فارس را آغاز کرده است.

به گزارش پرس شیعه؛ فهمی هویدی، نویسنده سرشناس مصری در مقاله‌ای در روزنامه الشروق مصر نوشت: سفر سامح شکری وزیر امور خارجه مصر به تل‌آویو نشان از زمینه سازی برای روابط با رژیم اشغالگر است.

هویدی افزود: بیانیه سخنگوی وزارت امور خارجه مصر درباره سفر سامح شکری به تل‌آویو چندان اطمینان‌بخش نیست و نمی‌توان باور کرد هدف از این سفر تلاش برای پیشبرد روند صلح است.

وی در ادامه یادآور شد: کابینه کنونی در اسرائیل از دو تروریست مشهور یعنی نتانیاهو و لیبرمن تشکیل شده است که به دشمنی با فلسطینیان مشهورند و این در حالی است که با تشکیلات خودگردان همکاری امنیتی دارند، بنابراین چندان نگرانی‌ای از فلسطینیان ندارند که بخواهند طرح صلح را بپذیرند زیرا دولت کنونی اسرائیل، خود را در اقتدار کامل و تشکیلات خودگردان و دولت‌های عربی را در ضعف می‌بیند.

هویدی تأکید کرد: نشانه اقتداری که تل‌آویو برای خود قائل است این است که اسرائیل هم‌اکنون عادی‌سازی روابط با برخی کشورهای عرب خلیج فارس را آغاز کرده است.

وی با این حال تصریح کرد هدف از سفر چندساعته سامح شکری به تل‌آویو بسیار مبهم است هرچند مردم مصر آن‌قدر در مشکلات روزمره گرفتارند که فرصت پرداختن به این سؤال را ندارند که سامح شکری چرا به تل‌آویو سفر کرده است.