ورامین – امام جمعه موقت ورامین گفت: انتظار می رود برخی مدیران از اتاق های خود بیرون بیایند و در شهر و برای مردم اقدامات جدی تری انجام دهند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ورامین با اشاره به فرارسیدن روز بهزیستی و تأمین اجتماعی اظهار داشت: این فرصت ارزشمندی برای خدمت به مردم بویژه اقشار آسیب پذیر و درمانده محسوب می شود.

امام جمعه موقت ورامین افزود: باید از ظرفیت های موجود برای خدمت به مردم استفاده کرده و حرمت نیازمندان و افراد گرفتار حفظ گردد.

وی در ادامه به سالروز تأسیس نهاد شورای نگهبان اشاره و اضافه کرد: این نهاد مقدس ضامن و حافظ اسلامیت نظام اسلامی است و باید تمامی قوانین مصوب مجلس به تأیید این شورا برسد.

شورای نگهبان راه نفوذ عناصر ناباب را در دستگاه های تأثیرگذار سد می کند

محمودی ادامه داد: باید انتخابات مجلس و ریاست جمهوری با نظارت این شورا انجام شود و ای کاش نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی نیز بر عهده این شورا گذاشته می شد تا از آسیب های موجود کاسته شود.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران متذکر شد: حضرت امام و مقام معظم رهبری بر حفظ این جایگاه رفیع تأکید داشته و دارند و دشمن نیز از همین جایگاه خشمگین و هراسان است، چرا که شورای نگهبان راه های نفوذ عناصر ناباب را در دستگاه های تأثیرگذار کشور سد می کند.

دشمنان خارجی و بز دل های داخلی نمی توانند ارزش های اسلامی را تغییر دهند

امام جمعه موقت ورامین یادآور شد: وظیفه خود می دانیم همواره حافظ این سنگر مهم نظام اسلامی باشیم و اجازه ندهیم دشمن به این مرکز مهم کشور ضربه ای وارد سازد.

خطیب نماز جمعه ورامین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری تجمع و راهپیمایی عفاف و حجاب در نقاط مختلف کشور بیان داشت: لازم می دانم تا از حضور پرشور و باشکوه برادران و خواهران در تجمع عفاف و حجاب تشکر کنم.

امام جمعه موقت ورامین ادامه داد: حجاب سنگر مقدس زنان مسلمان بوده و نماد عفت و صلابت زن مسلمان ایرانی محسوب می شود.

باید با چنگ و دندان از عفت نوامیس خود دفاع کنیم

وی اضافه کرد: ما باید با چنگ و دندان از عفت نوامیس خود دفاع کنیم، چرا که ۸۱ سال پیش، هزاران نفر در مسجد گوهرشاد به دست مزدوران رضاخان به خاک و خون کشیده شدند تا حجاب حفظ شود و آنوقت در عصر حاکمیت نظام اسلامی، شاهد این رفتارهای سخیف هستیم.

عضو ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ورامین عنوان کرد: آحاد مردم باید به وظیفه دینی و انقلابی خود عمل و از نزدیکان و فامیل آغاز کنند.

گروه های تذکر لسانی با محوریت مساجد تشکیل شود

وی یادآور شد: پایگاه های بسیج به وظیفه قانونی خود جهت راه اندازی گروه های تذکر لسانی عمل کرده و امروز هر کس که بسیجی است، باید در عمل بسیجی بودن خود را ثابت کند.

محمودی افزود: مساجد و ائمه جماعات باید به رسالت دینی و انقلابی خود عامل باشند و اگر هر مسجد با تشکیل گروه های تذکر لسانی در مقابل مسجد خود تذکر دهند، شهر متحول می شود.

عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین ادامه داد: مدیران و مسئولان بدانند که به آن ها مسئول می گویند، یعنی باید پاسخگو باشند و انتظار می رود که برخی مدیران از اتاق های خود بیرون بیایند و در سطح شهر و میان مردم اقدامات جدی تری را انجام دهند.

کوتاهی در عرصه فرهنگی خیانت به آرمان های شهدا و امام است

وی تأکید کرد: از نیروی انتظامی انتظار بیشتری می رود و به هیچ عنوان مظاهر علنی بدحجابی قابل قبول نبوده و دستگاه قضایی نیز مطابق قانون با قاطعیت هر چه بیشتری به وظیفه خود عمل کند.

خطیب نماز جمعه ورامین متذکر شد: امروز در عرصه فرهنگ در جبهه جنگ قرار داریم و در صورت کوتاهی در این عرصه، به آرمان های امام و شهدا خیانت کرده ایم.

محمودی افزود: عناصر بدحجاب و بی حجاب و مردان بی غیرت و بی حیا بدانند که امروز خواسته یا ناخواسته نقش سربازان آمریکا و اسراییل را بازی می کنند، چرا که ترویج این مظاهر زشت، نقشه آنان است.

وی ادامه داد: آمریکا و اسراییل در کنار پادوهای داخلی آنان بدانند که این مردم انقلابی و زنان پاکدامن از سنگر حجاب با تمام توان خود دفاع خواهند کرد و با چادر سیاه خود همچون گذشته در برابر توطئه های آنان خواهند ایستاد.

نظام اسلامی همواره با فتنه های رنگارنگ مواجه بوده است

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران در ادامه به سالروز حماسه ۲۳ تیرماه سال ۷۸ اشاره کرد و اظهار داشت: ۲۳ تیرماه سالروز ایستادگی ملت فهیم و انقلابی ایران در برابر فتنه سال ۷۸است که خیل عظیم مردم که در بین آنان شاهد حضور پررنگ جوانان دیار ۱۵ خرداد نیز بودیم، توطئه فتنه گران را خنثی کردند.

محمودی افزود: نظام اسلامی همواره با فتنه های رنگارنگ مواجه بوده و در آینده نیز خواهد بود، اما خداوند متعال را شاکر هستیم که بصیرت مردم انقلابی و رهبری آگاه و مدبرانه مقام معظم رهبری خنثی کننده این فتنه ها بوده است.

هیچ دستگاهی حق ندارد از نفوذی های فتنه و ساکتان در برابر فتنه استفاده کند

وی ادامه داد: ملت ایران همواره باید بیدار و هوشیار باشد و هرگز فتنه ها را فراموش نکند و یکی از معیارهایی که باید همه را با آن سنجید، موضع گیری آن ها در برابر فتنه فتنه گرها است.

محمودی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان فرمودند که مواضع من درباره فتنه سال ۸۸ کاملا صریح است و بر روی این موضوع حساس هستم و ملاک هم عدم حمایت از کسانی است که سردمدار فتنه بودندو تاکنون نیز اعلام تبری نکرده اند.

وی متذکر شد: هیچ دستگاهی حق ندارد از نفوذی های فتنه و ساکتان در برابر فتنه استفاده کند و جوانان انقلابی باید این شاخص مهم را رصد کنند و هرکجا ردپایی از نفوذ دیدند، فریاد بزنند و اجازه جولان به فتنه گران و حامیان آنان را ندهند.

محمودی در ادامه با اشاره به فیش های نجومی برخی مدیران یادآور شد: آنچه به عنوان حقوق های نجومی در کشور مطرح شده بسیار دردآور بوده و مایه شرمساری گردیده است.

محمودی افزود: آنانی که هر روز به دنبال زندگی بهتر و ماشینی مدل بالاتر و صاحب کارخانه و ثروت فراوان هستند، چگونه می خواهند در حکومت علوی از درد مردم عادی باخبر شوند.

وی ادامه داد: کسانی که حقوق چند ده میلیونی را حق خود می دانند، کجا می توانند از حال جوان بیکار در کنج خانه و خانواده رنج کشیده اش باخبر شوند.

محمودی اضافه کرد: به عنوان یک طلبه که هر روز با دردها و رنج های مردم مواجه هستم، از ملت انقلابی و صبور ایران به خاطر این همه نامهربانی ها و جفا عذرخواهی می کنم و باید مدیران کشور در برابر افکار عمومی پاسخگو باشند.