شیراز ـ نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت: دولت و ملت با هوشیاری مراقب مباحث مربوط به مذاکرات هسته‌ای و برجام باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌الله اسدالله ایمانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز با اشاره به فرا رسیدن سالروز برجام گفت: اتفاقاتی که طی یک سال گذشته در خصوص مباحث هسته‌ای و برجام روی داده، باز هم نشان‌دهنده این است که دشمنان قابل اعتماد نیستند.

وی ادامه داد: تنها راه رسیدن به موفقیت ما ایستادگی، مقاومت و رسیدن به قدرتی است که دشمنان بفهمند توان مقابله با ما را ندارند و آن موقع است که به سخنان و برنامه‌های ما گوش می‌دهند.

امام جمعه شیراز افزود: طی روزهای اخیر صحبت هایی در خصوص برجام شنیده می شود که نشان‌دهنده بدعهدی‌های دیگر است.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه مسئولین کشور باید عکس‌العمل شدید در خصوص برگزاری تجمع منافقین در فرانسه نشان دهند، گفت: آنچه اتفاق افتاده، تجمع یک گروه ورشکسته سیاسی به همراه چند چهره کشورهای عربی و غربی بوده و در حالی که منافقین تا این لحظه خون ۱۷ هزار ایرانی بی‌گناه را بر گردن دارند، چنین تجمعی را برگزار کرده‌اند.

وی ادامه داد: سخنانی که در این تجمع از جانب این ورشکستگان سیاسی مطرح شده، در خصوص براندازی نظام جمهوری اسلامی بوده که در این میان تاکنون شاهد برخورد جدی از جانب مسئولین نبودیم.

آیت‌الله ایمانی یادآور شد: باید دید اگر در کشور ما یک تجمع در راستای براندازی دولت فرانسه برگزار می‌شد، کشورهای اروپایی و آمریکا چگونه با ما برخورد می‌کردند و امروز هم ما باید آن‌گونه با آنها برخورد کنیم.

وی افزود: آیات مختلف در خصوص روابط با دشمن در قرآن کریم مطرح شده که باید از آنها برای ایجاد رابطه با دیگران استفاده کنیم که یکی از آنها، همین برگزاری گردهمایی سیاسی توسط یک گروهک ورشکسته در کشوری بوده است.

آیت‌الله ایمانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه داشتن نعمت به معنی پذیرش مسئولیت است، گفت: برخی مسئولیت‌ را طعمه می‌دانند که در این میان باید به مسائلی از جمله حقوق‌های نجومی اشاره کرد که نشان از بی‌مسئولیتی این افراد است؛ چرا که اگر فردی مسئولیت‌پذیر باشد با بیت‌المال این‌گونه برخورد نمی‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس افزود: مسئولیت در جامعه بر عهده همگان است و هرکس متناسب با نعمتی که خداوند در اختیار آن قرار داده، باید به جامعه توجه کند.