طبس – امام جمعه طبس گفت: یکی از فواید برجام ثابت شدن بدعهدی و بدقولی آمریکا برای مردم دنیا است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید ابراهیم مهاجریان مقدم خطیب جمعه طبس درجمع نمازگزاران این شهر در خصوص حجاب وعفاف گفت: اگر زنان و دختران به سوی بی عفتی سوق داده شوند تمام شرایط جامعه به هم می‌ریزد.

وی با بیان اینکه تزلزل بنیان خانواده‌ها از اهداف دشمنان است؛ بیان کرد: متاسفانه وضعیت بدحجابی در کل کشور و درشهرستان طبس وضعیت نامطلوبی دارد و روزبه روز نیز بدتر می‌شود.

وی با اشاره به راه اندازی کارناوال های عروسی که درشان یک شهر مذهبی نیست، بیان داشت: در این مراسم‌ها گاها شاهد رقص در سطح خیابان‌ها هستیم که از تشکیلات نظامی درخواست می‌شود با این موارد برخورد قاطعانه داشته باشد.

وی به سالروز تاسیس شورای نگهبان اشاره کرد و افزود: این شورا فعالیتش در راستای جمهوریت و حفظ نظام است.

خطیب جمعه طبس عنوان کرد: اگر اسلام این نظام تضعیف شود حمایت مردم را سست می‌کند که جایگاه رفیع شورای نگهبان را نشان می‌دهد.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم در خصوص سالگرد موضوع برجام گفت: موافقین و مخالفین همانطور که رهبری گفتند نباید زیاده روی کنند و نقاط قوت را هم باید دید و به نقاط ضعف توجه کرد.

خطیب جمعه طبس ادامه داد: یکی از فواید برجام ثابت شدن بدعهدی و بدقولی آمریکا برای مردم دنیاست.

وی به موضوع حقوقهای نجومی برخی مدیران نیز اشاره کرد و گفت: هرسه قوه باید بسیج شوند که این افراد به اشد مجازات محکوم شوند تا درسی برای دیگران شود.

امام جمعه طبس در خصوص کنکور نیز گفت: در شهرستان طبس فضای کنکور را مناسب نگه داشته‌اند که شرکت کنندگان بتوانند موفقیتی دو چندان داشته باشند.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم با بیان اینکه اخیرا دیده شده که برخی امکانات از طبس به جاهای دیگر منتقل می‌شود، بیان کرد: توصیه من به مسئولان استان آن است که این امکانات درطبس بماند و بر این امکانات نیز افزوده شود.

سالروز پذیرش قطعنامه ۵۹۸، سالروزشهادت حضرت حمزه، سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی، سالروز قیام مردم ایران به رهبری ایت الله کاشانی درسال ۳۱، سالگرد مسئله برجام از دیگر محورهای سخنان خطیب جمعه طبس بود.