بوشهر – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: برخورد قاطع با عوامل رانت‌ خواری و نابرابری اقتصادی ضروری است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: برخی تبعیض‌های اقتصادی باعث ایجاد ناامیدی بین اقشار آسیب‌پذیر می‌شود و باید تلاش شود که زمینه توسعه عدالت در لایه‌های مختلف جامعه فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه عدالت یکی از شاخصه‌های اصلی تحقق اهداف انقلاب اسلامی است، ادامه داد: برخی افراد عدالت اقتصادی و اجتماعی را در جامعه نقض می‌کنند که حقوق‌های نجومی یکی از این نمونه‌ها است و باید با آن مقابله شود.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر ضرورت برخورد قاطع با عوامل رانت‌خواری و نابرابری اقتصادی، تصریح کرد: عدالت اقتصادی در جامعه اسلامی باید حاکم شود و با نابربری‌ها و بی‌عدالتی‌ها مقابله شود و هیچ‌کس نباید به فکر زیاده‌خواهی باشد.

وی با اشاره به اینکه ظلم اقتصادی نباید در جامعه وجود داشته باشد، اضافه کرد: مقام معظم رهبری نیز بر لزوم مقابله با مفاسد و ظلم‌های اقتصادی تاکید دارند و نباید زمینه برای سوءاستفاده‌ها وجود داشته باشد.

آیت‌الله صفایی بوشهری تاکید کرد: از جمله عوامل شکسته شدن عدالت اجتماعی می‌توان به نبود قانون و خلاء قانونی، عدم برخورد قاطع با عوامل جرائم اقتصادی، توجیه‌گری ظلم اقتصادی و سوء مدیریت و عدم نظارت کافی اشاره کرد.

وی با تبریک به مناسبت روز بهزیستی و تامین اجتماعی، اضافه کرد: کمک به محرومان و نیازمندان از موضوعات بسیار مهمی است که باید برای رفع محرومیت‌ها شاهد همکاری همگانی باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تقدیر از تلاش‌های شورای نگهبان از زمان تاسیس تاکنون، بیان کرد: شورای نگهبان حافظ نظام و قوانین است و دشمن در تلاش برایت حریب این نهاد انقلابی است.

وی بر لزوم توجه ویژه به موضوع عفاف و حجاب و دوری از ابتذال در سطح جامعه تاکید کرد و افزود: عدم رعایت عفاف یکی از عوامل آمار بالای طلاق است که خانواده‌ها باید توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند.

آیت‌الله صفایی بوشهری به عملیات‌های ترویستی در اروپا و به ویژه فرانسه اشاره کرد و گفت: همه نوع عملیات تروریستی را محکوم می‌کنیم و امیدواریم شاهد بروز چنین اتفاقاتی نباشیم.

وی با تاکید بر اینکه این اتفاقات باید برای سیاستمداران اروپایی عبرت تاریخی باشد، اضافه کرد: مشکلاتی که در اروپا ایجاد شده به این خاطر است که سران اتحادیه اروپا برای از بین بردن جامعه اسلامی و خط مقاومت اسلامی گروهک‌های تروریستی و داعش را درست کردند.

امام جمعه بوشهر گفت: آنان دارای عدم بینش و سواد سیاسی هستند و این حرف‌ها را متوجه نمی‌شوند بلکه به دنبال تامین منافع صهیونیست بین‌الملل هستند، بنابراین به سران استکبار اعلام می‌کنیم تولید و حمایت از تروریست به سود هیچ کس نیست.