شاهرود – امام جمعه شاهرود با بیان اینکه تحولات منطقه دست پلید دشمنان را رو کرده است، گفت: امروز به شکر خداوند متعال، داعش و ابرقدرت هایی که آنرا پدید آوردند در اوج حقارت هستند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمود ترابی در خلال خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود به میزبانی مصلای مدرسه قلعه این شهر، ضمن اشاره به حقارت آمریکا و متحدانش در اوضاع منطقه ای، بیان داشت: هیلاری کلینتون در کتاب خاطراتش می نویسد که پس از وقوع پدیده داعش به بیش از ۱۱۲کشور جهان شخصا سفر کرده تا به رسمیت شناختن داعش را از آنها بخواهد اما امروز با چرخشی ۱۸۰درجه ای هویت ناپاک داعشان و حامیانش به لطف خدای متعال مشخص شده است.

وی افزود: اوضاع منطقه امروز چرخشی عجیب به سمت حق و عدالت خواهی دارد و تمام تحلیل ها و پیش بینی های مقام معظم رهبری که بزرگترین تحلیلگر دنیا لقب دارند، به حقیقت پیوسته است تا جایی که امروز ترکیه که زمانی برای سوریه خط و نشان می کشید و امروز هم دست از حمایت اسرائیل برنمی دارد، در چرخشی۱۸۰درجه ای اعلام می کند که به دنبال ترویج روابط با ایران و سوریه هستیم که این نشان دهنده تغییر اوضاع منطقه ای است.

دشمنان ما در اوج خاری هستند

خطیب جمعه شاهرود با بیان اینکه امروز سوریه خط مقدم افسران و سربازان ایران اسلامی در دفاع از حرم اهل بیت(ع) است، گفت: داعش که زمانی داعیه اشراف بر بغداد را داشت امروز در موصل محاصره و در رغّه به زانو در آمده است و حتی نابغه نظامی شان مراد الچچنی را نیز از دست داده است و در اوج حقارت چشم به حمایت اربابانش دارد که این از هوشیاری مقام معظم رهبری، نیروی ایمان و استقامت شیعیان در برابر باطل است.

ترابی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در تحلیل شرایط منطقه ای، ابراز داشت: معظم له در سال های اخیر ابتدا وضعیت کشور را به شعب ابی طالب تشبیه کردند، سپس با ادامه روند مذاکرات جنگ احزاب را به اوضاع کشور لقب دادند که در آن به ظاهر محاصره بودیم و دور خودمان خندق حفر می کردیم اما حق در نهایت با ما بود و امروز شرایطمان به گونه ای است که ایشان از آن به عنوان فتح جزیره العرب یاد می کنند چرا که امروز حقانیت ما به جهانیان ثابت شده و دشمنان در اوج خاری و ضلالت قرار دارند.

وی افزود: بسیاری از دشمنان ما که سعی داشتند چهره اسلام را مخدوش کنند با این آینده پژوهی مثال زدنی مقام معظم رهبری که چنین عالمانه اوضاع را تحلیل می کردند، در بدترین شرایط خود هستند و اوضاع منطقه ای با چرخشی۱۸۰درجه ای به نابودی مستکبران منجر خواهد شد لذا امیدواریم این شرایط به ظهور امام زمان(عج) پیوند خورده و همه دشمنان ما طعم خفت و خاری را بچشند.

صیانت از انقلاب مهمترین رسالت شورای نگهبان

امام جمعه شاهرود با اشاره به سالگرد تاسیس شورای نگهبان و انتخاب فقهای آن به دستور ولی فقیه، گفت: صیانت از انقلاب اسلامی نخستین رسالت مهم و تاثیرگذار شورای نگهبان قانون اساسی است.

ترابی با بیان اینکه هر مصوبه مجلس شورای اسلامی بدون مهر تائید شورای نگهبان قانون نام ندارد، ابراز داشت: شان وجودی شورای نگهبان آن است که بر تائید هر قانون صحه گذاشته و کشور را در مسیر درست قانونی و اسلامی هدایت کند لیکن امروز اهمیت شورای نگهبان قانون اساسی، تا آنجاست که هیچ قانونی را حتی در مصالح نظام بدون مصوبه این نهاد، اجرایی نمی دانیم.

وی افزود: شورای نگهبان از آن دست ابتکارات مهم، تاثیرگذار و فوق العاده ای بود که در زمره برکات انقلاب اسلامی و دستاورد های ۳۷ساله آن می گنجد.

تقوای الهی توصیه انبیاء

امام جمعه شاهرود با ذکر حدیثی از امام علی(ع)، گفت: از ایشان نقل است که چهار کتاب الهی یعنی زبور، انجیل، تورات و قرآن را خواندم و از هرکدام بهره ای جستم که نخستین آنها از تورات، سکوت پیشه کردن است لذا هرکس زبان خود را در زندان عقل نگه دارد موفق و سعادتمند است چرا که زبان ظاهرا نرم می تواند سیل ها روان سازد، آبروها بریزد، سرها بر بالای دار ببرد و شخصیت ها ترور کند لذا درسی که از تورات می گیرم، حفظ زبان و سخن به موقع است.

ترابی بیان داشت: همچنین حضرت علی(ع) می فرماید از انجیل شریف قناعت را آموختم چراکه در سایه آن می توان موفقیت داشت و دانستم هرکس هر میزان دارایی داشته باشد، مطالباتش به همان اندازه بیشتر است و جای خالی بیشتری در زندگی احساس می کند و از زبور داوود (ع) دریافتم که هرکس شهوت را ترک کند از آفات دور می ماند و همچنین قرآن به ما می آموزد که هر کس کارهایش را به خدای متعال واگذار کند، خدا در کارهایش کفایت می کند.

وی افزود: امروز در سایه این تعالیم الهی می توانیم زندگی بشری سعادتمندی را داشته باشیم همچنین باید بدانیم که جوانان ما در برهه زمانی کنونی، مشکل اعتقادی، شبهه دینی و مسائل احکامی را ندارند و تنها دچار شهوت هستند لذا دشمن با فهمیدن این معضل اجتماعی از طریق تولیدات رسانه ای به دنبال جلوه گر ساختن سبک زندگی شهوانی است که می بایست درباره آن بسیار هوشیار بود.

این واپسین نماز جمعه شاهرود به امامت حجت الاسلام محمود ترابی بود و وی از این پس عهده دار اقامه نماز جمعه گنبد کاووس خواهد بود.