کرمانشاه – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: آمریکا به تعهدات خود در قبال جمهوری اسلامی ایران عمل نکرده و در واقعیت خبری از برداشته شدن تحریم‌ها نیست.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های عبادی – سیاسی نماز جمعه این هفته کرمانشاه با توصیه همگان به تقوای الهی و دوری از معصیت اظهار داشت: به جا آوردن نماز اوج بندگی و قرب الی‌الله و پاکی و صفای وجود است و رسول گرامی اسلام(ص) تاکید فراوانی بر به جا آوردن نماز دارند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در ادامه خطبه‌ها افزود: مقام معظم رهبری در بیانات اخیرشان فرمودند که تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران برداشته نشده و آمریکا به تعهدات خود در قبال کشور ما عمل نکرده است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با استناد به بیانات مقام معظم رهبری خواستار هوشیاری همه مسئولان نظام شد و گفت: عده‌ای مدام از برداشته شدن تحریم‌ها حرف نزنند زیرا آمریکا به تعهدات خود عمل نکرده و باید متوجه این فریبکاری باشیم.

امام جمعه کرمانشاه با ادامه توضیحات افزود: برداشته شدن تحریم‌ها بر روی کاغذ عنوان شده اما در عمل و واقعیت خبری از برداشته شدن تحریم‌ها نیست و این نشان از بدعهدی و فریبکاری دشمن است.

آیت‌الله علما اما بر تحقق امر مهم اقتصاد مقاومتی در کشور تاکید کرد و گفت: نباید فریب وعده‌های آمریکا را خورد و با تکیه بر توانمندی‌های خودمان در راستای تحقق اهداف مهم اقتصاد مقاومتی در کشور گام برداریم.

خطیب جمعه کرمانشاه همچنین بر ضرورت دریافت عادلانه مالیات در کشور تاکید کرد و گفت: در هفته بهزیستی قرار داریم و دولت باید برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر این سازمان را یاری کند.

آیت‌الله علما به ۲۶ تیر ماه سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی اشاره کرد و گفت: شورای نگهبان در جمهوری اسلامی ایران با هدف حراست از نظام اسلامی و قوانین اسلامی تاسیس شده است.

خطیب جمعه کرمانشاه همچنین اشاره کرد که نظارت دقیق و مستمر از سوی شورای محترم نگهبان برای صیانت از اسلام و حفظ مردم‌سالاری دینی بر اساس عقل و شرع انجام می‌شود.

امام جمعه کرمانشاه از شورای نگهبان به عنوان دیده بان نظام جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و گفت: شورای نگهبان هرگز با هجمه‌ها و ترفندهای دشمنان که برای ضربه زدن به نظام صورت می‌گیرد، عقب‌نشینی نخواهد کرد.