زاهدان – امام جمعه زاهدان گفت : مقابله با آمریکا یک وظیفه است و هیچ کس نباید ازاین وظیفه شانه خالی کند.

به گزارش پرس شیعه؛ امام جمعه زاهدان در خطبه های امروز نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد اظهارداشت:یکی از وظایف مسلمانان و دنیای اسلام شناخت دشمنان است و این دشمن شناسی درسایه بصیرت وآگاهی محقق می شود.

آیت الله سلیمانی افزود: دشمنان امروز جهان اسلام امریکا،اسراییل وآل سعودهستند که با حمایت های مالی وتسهیلاتی خود از جریانات تکفیری به یکی از عاملان جنایت های وحشیانه در جهان تبدیل شده اند،جنایاتی که برعلیه زنان و کودکان یمنی وسوری اتفاق می افتد.

خطیب نماز جمعه یه زاهدان تصریح کرد:درشرایط کنونی افرادی دم ازبرقراری ارتباط با آمریکا که دشمن ملت بزرگ ایران است می زنند ،این ها بدانند که سخت در اشتباه هستند زیرا کشور ایران با این همه امکانات نیازی به دیگران برای پیشرفت ندارد.

وی خاطرنشان کرد:بهره گیری از این امکانات موجب تحقق اقتصاد مقاومتی و عدم وابستگی کشور به دیگر ملت ها می شود از این روباید همه مسئولان دست به دست هم دهند تا چرخ های تولید درکشور به گردش درآید و معضل رکود وبیکاری از جامعه رخت بربندد.

امام جمعه زاهدان با اشاره به این که ترویج فرهنگ دینی در اولویت دستگاها و نهاد ها قرار گیرد عنوان کرد:دشمنان سعی می کنند از طریق تبلیغات افرادی را در جوامع باسیاست های خود هم سوکنندواین کار را در کشور ما با هدف کم رنگ کردن فرهنگ اصیل اسلامی دنبال می کنند.

وی بیان کرد:دراین راستا جوانان باید با هوشیاری مراقب توطئه های دشمنان باشند تا فرهنگ غربی در کشور نمود پیدا نکند و ظواهر آن از بستر جامعه زدوده شود.

امام جمعه زاهدان گفت: با گسترش ارزش های دینی افرادی که می خواهند فرهنگ غربی را از طریق نوع پوشش وخلق آداب ورسوم تازه در جامعه گسترش دهند ناکام می مانند.