یزد – نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام جمعه شهر یزد با اشاره به اختلافات سیاسی در کشور گفت: برای حل مشکلات کشور باید وحدت و یکپارچگی داشت.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اظهار داشت: متاسفانه کشور مشکلات متعددی دارد که هنوز هم حل نشده و لازم است برای حل این مشکلات از جمله اشتغال، برخورد با قاچاق، رونق تولید و خروج از رکود در سایه اقتصاد مقاومتی به وحدت و یکپارچگی رسید.

وی ادامه داد: بهتر است جناح‌ها و احزاب بجای پرداختن به بازی های سیاسی خود، با رسیدن به وحدت به فکر ایجاد فرصت های اشتغال برای جوانان باشند نه اینکه هر روز در رسانه ها به جان هم بیفتند و ایراد از هم بگیرند.

کش‌ مکش های برجام را خاتمه دهیم

خطیب جمعه شهر یزد اضافه کرد: برای حل مشکلات خودمان به وحدت داخلی نیاز داریم و زمان آن فرارسیده تا اختلافات و منیت ها و حزب بازی و گروه بازی را کنار بگذاریم.

وی ادامه داد: تا کی قرار است به این اختلافات ادامه بدهیم و آب به آسیاب دشمن بریزیم. مگر در یک کشور زندگی نمی کنیم که هر روز در روزنامه ها و رسانه ها بر علیه یکدیگر مطبی و مقاله داریم و حرف می زنیم.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه بهتر است این بازی ها را جمع کنیم و برای کشور تلاش کنیم افزود: هنوز هم ول کن ماجرای برجام نیستیم و سر این موضوع در رسانه ها و فضای مجازی کش‌مکش داریم در حالیکه مملکت صاحب دارد و مقام معظم رهبری در هرجایی که لازم باشد حرف خواهند زد.

وی بیان داشت: لزومی ندارد در جایی که رهبری هستند رده‌های پایین‌تر در زمینه برجام بر طبل اختلافات بکوبند و خط و نشان بکشند بلکه باید با تدبیر و چاره اندیشی به راهکار برسیم و یکپارچه در برابر دشمن قد علم کنیم.

دولت برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جدی باشد

نماینده ولی فقیه در استان با یادآوری مسئله اشتغال در کشور گفت: متاسفانه هنوز هم شاهد تدبیری اساسی برای رفع معضل بیکاری در جامعه نیستیم و هر روز تعداد جوانان جویای کار بیش از پیش می‌شود در حالیکه برای رفع این مشکل نیاز به همفکری داریم نه اینکه کارکردها و اشتباهات را به رخ هم بکشیم.

وی با تاکیدبر اینکه دولت در رفع این مشکلات و رفع بیکاری باید جدی‌تر باشد افزود: مسئولان برنامه ریزی کنند با بهره مندی از نظرات و راهکارهای نخبگان در زمینه ایجاد اشتغال مسئله بیکاری را ریشه کن کنند.

آیت الله ناصری عنوان کرد: لازمه ایجاد اشتغال توجه به تولید ملی است که مردم هم در زمینه تولید ملی نقش موثری دارند از جمله اینکه از کالاهای داخلی استفاده کنند و روی آن تعصب داشته باشند.

وی افزود: بیکاری یک جوان برای کشور هزینه ‌های بسیاری را خواهد داشت و امکان دارد هزاران معضل پرخطر گریبان‌گیر جامعه شود.

دولت برای مقابله با قاچاق کالا چاره‌اندیشی کند

خطیب جمعه شهر یزد در بخشی از خطبه‌های خود با اشاره به گسترده شدن قاچاق کالا در کشور گفت: دولت باید برای مبارزه با قاچاق کالا برخورد جدی داشته باشد و در این زمینه چاره اندیشی کند.

وی با بیان اینکه تاکنون در این زمینه حرف و سخن زیاد بوده تصریح کرد: مسئله قاچاق کالا چیزی نیست که بشود در مورد آن به سادگی گذشت و با شرایطی که در کشور پیش آمده باید اقدام و عمل جدی داشت.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: قاچاق کالا نه تنها بر اقتصاد کشور صدمه وارد می‌کنند بلکه بیکاری را توسعه می‌دهد و به تولید داخلی هم ضربه می زند.

وی نقش مردم را در مبارزه با قاچاق کالا یاداور شد و گفت: قاچاق کالا از آفت‌های تولید است و اگر مردم مصرف کالای قاچاق را بر کالای داخلی ترجیح دهند یعنی در قاچاق و آسیب به کشور نقش داشته اند.

امام جمعه شهر یزد ادامه داد: مبارزه جدی با قاچاق کالا لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است و دولت باید هر کاری که در این زمینه لازم است انجام دهد حتی مرزها را ببندد و یا نظارت و کنترل شدیدتری اعمال کند.

وزارت خارجه در برابر عربستان و فرانسه موضع بگیرد

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به حمایت عربستان و فرانسه از منافقین خواستار موضع گیری و پاسخگویی وزارت خارجه کشور در برابر گستاخی عربستان و فرانسه به خاطر حمایتشان از منافقین شد.

آیت الله ناصری افزود: حمایت این دو کشور از منافقین ظلم‌ به بشریت و مسلمانان است و بر تمام مسلمانان جهان وظیفه است مردم مظلوم را در جای جای جهان از دست استکبار نجات دهند.

وی در ادامه با اشاره به مردم مظلوم یمن و کشورهای در حال محاصره دشمن گفت: از صدر اسلام تا کنون بر علیه مسلمانان دسیسه و حیله و جنگ بوده و امروز هم جنگ‌ های بسیاری از سوی دشمنان اسلام مشاهده می ‌شود.

خطیب جمعه شهر یزد موضوع حقوق بشر و موضع گیری سازمان ملل در رابطه با کشورهای نقض کننده از جمله عربستان را یادآور شد و تصریح کرد: عربستان در زمینه حقوق بشر با جنایاتی که در کشور یمن مرتکب شده بود محکوم شد اما بلافاصله با پرداخت پول و تزریق دلار به کشورهایی چون آمریکا و اسرائیل اسم خود را از لیست خارج کرد.

وزارت خارجه جنایات آل سعود را به گوش جهانیان برساند

نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: عربستان سعودی در شرایط فعلی با رویه‌ای که در پیش گرفته به غریقی شبیه شده که راهی برای نجات آن نیست و نفس‌های آخر را می‌کشد.

وی افزود: عربستان سعودی همواره از بدو انقلاب اسلامی به دشمنی با ایران پرداخته و این موضوع برای ما روشن است اما لازم است تا وزارت خارجه در این زمینه با انتشار کتابچه ای از جنایات و دسیسه های آل سعود جهانیان را روشن و آگاه کند.

خطیب جمعه شهر یزد افزود: الگر لازم است در این زمینه پول خرج شود خب خرج کنید و در رسانه های کشورهای دیگر مطالبی را منتشر کنید تا جنایات و دسیسه های عربستان و آل سعود در حمایت از تروریست آشکار شود و همه بدانند در طول دفاع مقدس چه حمایتی از صدام داشت و در کویت هم چه اتفاقی افتاد.