سنندج – امام جمعه موقت سنندج با اشاره به جایگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی در کشور، بیان کرد: امروز به برکت وجود رهبری است که ایران اسلامی با وحدت و همدلی یکی از امن ترین کشورهای دنیا است.

به گزارش پرس شیعه؛ ماموستا محمد امین راستی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، به مناسبت های این هفته اشاره کرد و گفت: قبل از هر چیز باید سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی را تبریک گفت که به راستی این شورا به بهترین شکل ممکن نقش خود را انجام داده است.

وی با اشاره به نق شورای نگهبان در عرصه های مختلف به ویژه اجرایی کردن دقیق و درست قوانین و مقررات اسلامی و انقلابی، بیان کرد: امروز به برکت وجود شورای نگهبان است که دستورات دینی ما در قوانین به بهترین شکل ممکن وجود دارند و به همین دلیل نیز کشور در مقایسه با سایر کشورهای جهان از امنیت و آرامش بهتری برخوردار است.

امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه دین از سیاست جدا نیست، ادامه داد: دین اسلام برای تمامی حوزه ها و بخش های زندگی بشریت برنامه ارد و برای حکومت داری نیز برنامه های مترقی دارد که امروز این برنامه ها به برکت وجود نهادهایی همچون شورای نگهبان به خوبی اجرا می شوند.

وی با اشاره به اجرای دقیق آموزه های دینی در قوانین و مقررات مختلف در سطح کشورمان، افزود: اگر حکومت وجود نداشته باشد، الزامات و دستورات دین اسلام تحقق پیدا نمی‌کند و حکومت زمانی می‌تواند قانون الهی را اجرا کند که تمام مقدمات آن فراهم باشد.

ماموستا راستی به وجود فقها و حقوقدانان برجسته در ترکیب شورای نگهبان اشاره کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی در حکومت جمهوری اسلامی ایران مجموعه قوانینی را وضع می‌کند که باید منطبق بر دین و دستورات اسلام باشد و انطباق آن و مشروعیت بخشیدن به مجموعه قوانین وظیفه شورای نگهبان است.

وی با اشاره به جایگاه تصمیمات شورای نگهبان در مسائلی جدایی از انتخابات، گفت: هیچ قانونی در جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند مشروعیت داشته باشد مگر اینکه به تصویب شورای نگهبان رسیده باشد و این اهمیت جایگاه شورای نگهبان را مشهود می‌سازد.

امام جمعه سنندج عنوان کرد: امروز به برکت وجود رهبر معظم انقلاب اسلامی تمامی نهادها و سازمان ها به بهترین شکل در حال فعالیت هستند و هدایت راهبری این نهادها از سوی آیت الله خامنه ای به بهترین شکل ممکن انجام می شود.

وی وجود این هماهنگی را باعث امنیت و آرامش در کشورمان عنوان کرد و افزود: ایران اسلامی اکنون در منطقه ای نا امن در جهان واقع شده است ولی به برکت وجود و حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی یکی از امن ترین و با ثبات ترین کشورهای جهان به شمار می رود.

امام جمعه موقت سنندج در بخش دیگری از سخنان خود در خطبه های امروز نماز جمعه سنندج به موضوع حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: رعایت این مهم یکی از نیازهای لازم و ضروری برای جامعه است و انتظار می رود که خانواده ها نسبت به این موضوع با حساسیت بهتری برخورد کنند.

وی رعایت حجاب و عفاف را در جامعه مهم عنوان کرد و افزود: زمانی که این مهم به خوبی رعایت شود جامعه از بروز بعضی از مشکلات و آسیب های اجتماعی مصون می ماند و به همین دلیل همه باید در راستای نهادینه کردن آن تلاش کنیم.

ماموستا راستی همچنین به اهمیت اجرایی کردن آموزه های دینی به ویژه تقوا اشاره کرد و افزود: رعایت آموزه های مختلف دینی زمینه ساز سعادت ما در دنیا و آخرت است و امیدوارم که خداوند متعال به همه ما کمک کند تا بتوانیم آموزه های دینی را به بهترین شکل ممکن اجرا کنیم.