دامغان – امام جمعه دامغان با تاکید بر اینکه شورای نگهبان قانون اساسی مرکز ثقل جمهوری اسلامی ایران است، گفت: این نهاد انقلابی حافظ نظام و دستاوردهای انقلاب است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمد حسینیان در آئین نماز عبادی سیاسی جمعه شهر دامغان به میزبانی مصلی امام خمینی (ره) با اشاره به فرار رسیدن ۲۶ تیر سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی اظهار داشت: این شورا مرکز ثقل جمهوری اسلامی ایران است و این شورا تاکنون عملکردی درخشان از خود برجای گذاشته است.

وی افزود: همه ما وظیفه داریم از جایگاه شورای نگهبان قانون اساسی که از دستاوردهای نظام دفاع می کند و بر تصویب قوانین که در مجلس شورای اسلامی می گذرد نظارت کامل دارد حمایت کنیم.

دامغان ۲ هزار معلول دارد

خطیب جمعه دامغان با اشاره به فرارسیدن هفته بهزیستی اظهار داشت: در این شهرستان دو هزار و ۱۶ معلول وجود دارد که در طول سال از خدمات بهزیستی بهره مند می شوند

حسینیان همچنین تصریح کرد: از این تعداد معلول ۷۲۶ نفر معلول جسمی و حرکتی، ۳۳۴ نفر ناشنوا و کم شنوا، ۱۹۲ نفر نابینا و کم بینا، ۷۷ نفر سالمند، ۲۴۵ نفر بیماران روانی و ۳۲ نفر بیماران ضایعات نخاعی بوده که تحت پوشش اداره بهزیستی قرار دارند.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار و گزارش ارائه شده ۶۰۳ نفر از معلولان دامغان مستمری ماهانه دریافت می کنند، افزود : در شهرستان سه مرکز نگهداری سالمندان و بیماران روانی زیر نظر اداره بهزیستی فعالیت می کنند که برای تامین بخشی از نیازمندی های خود نیازمند توجه مردم خیر و نیکوار هستند.

حجاب و عفاف از سرمایه های اجتماعی است

امام جمعه دامغان همچنین اشاره ای نیز به هفته حجاب و عفاف و برگزاری راهپیمایی روز ۲۱ تیر با هدف تقویت فرهنگ حجاب و عفاف داشت و افزود: حجاب و عفاف یکی از سرمایه های اجتماعی است.

حسینیان خاطر نشان کرد: شرکت گسترده بانوان در راهپیمایی مدافعان حریم خانواده در روز ۲۱ تیر نشان از بینش عمیق مردم به موضوع حجاب و عفاف داشت که برگزاری این راهپیمایی نمادی از فرهنگ با ارزش حجاب و عفاف بود که به نمایش گذاشته شد.

وی گفت: دشمنان می خواهند از هر راهی به کانون خانواده ضربه وارد کرده و به بنیان آن لطمه بزنند که ما باید با رعایت حجاب و عفاف با ترفندها و توطئه های دشمنان مقابله کنیم.

آمریکا، اسرائیل و عربستان حامیان اصلی منافقان

خطیب جمعه دامغان همچنین به موضوع برگزاری نشست منافقان در فرانسه و شرکت شاهزاده عربستان سعودی در این نشست اظهار داشت: آمریکا، اسرائیل و عربستان از حامیان اصلی تروریسم و منافقان هستند که با برگزاری و تقویت این نشست در عمل به کار خود اعتراف کردند.

حسینیان گفت: آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی با کمک های مالی و تجهیزاتی خود از داعش، القاعده و گروه های تروریستی حمایت می کنند.

وی همچنین در خاتمه با اشاره به فرار رسیدن سالروز شهادت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) نکاتی را در شان و مقام و منزلت ایشان بیان کرد.