کرج – نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: در عرصه دیپلماسی باید محکم از عزت و اقتدار ملت دفاع کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی در خطبه امروز نماز جمعه شهرستان کرج با اشاره به اینکه داشتن روح والا و بزرگ یکی از نعمت هایی است که ظرفیت وجودی انسان را ارتقا می دهد، اظهار کرد: تا باور نکنیم در عالم غیر از خدا کسی کاره ای نیست، تاثیری به همراه ندارد چرا که این مهم باید به اعتقاد قلبی تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه تقوای الهی روح انسان را بزرگ و آدمی را دریا صفت می کند، افزود: اهل تقوای برای خود کسب ظرفیت می کنند و در این مسیر ثابت قدم هستند.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به بیانات امام علی (ع) در رابطه با ویژگی های قرآن کریم، خاطرنشان کرد: هر نفسی که انسان می کشد یک قدم آدمی را به مرگ و قیامت نزدیک می کند.

خطیب جمعه کرج تصریح کرد: بر اساس خطبه ۱۸۹ نهج البلاغه، قرآن کریم چیزی است که با استفاده کردن از آن ذره ای از این کتاب الهی کاسته نمی شود، قرآن فرونشاننده عطش علمی دانشمندان است.

حراست و حفاظت از قانون اساسی وظیفه شورای نگهبان است

وی با بیان اینکه با ظرفیت بالا به راحتی می توان به کمالات معنوی دست یافت، افزود: فردی که کم ظرفیت است با کوچکترین سختی به ناسزا گفتن و پرخاشگری می پردازد، چنین انسانی مسلمان نیست.

وی با اشاره به مناسبت های پیش رو در هفته جاری، گفت: ۱۵ شوال سال سوم قمری در جنگ احد حضرت حمزه عموی گرامی پیامبر به شهادت رسید، شهادت آن حضرت برای رسول اکرم (ص) بسیار سخت بود.

امام جمعه کرج با بیان اینکه ۱۵ شوال سال ۲۵۲ قمری سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی، شخصیت بزرگ، علمی، جهادی و انقلابی است، افزود: آن حضرت در عصر خود مجتهدی توانمند بود که دیدگاه های اسلام ناب را به مردم انتقال می داد، زیارت قبر آن حضرت فضیلت زیارت امام حسین(ع) را در بر دارد.

وی تصریح کرد: ۲۶ تیرماه سال ۵۹ سالروز تاسیس شورای نگهبان است، این شورا نخستین نهادی است که در نظام جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.

امام جمعه کرج افزود: حراست و حفاظت از قانون اساسی و مردم سالاری دینی همچنین حفظ مصالح اسلام، نظام و مسلمانان از مهم ترین وظایف این نهاد ارزشی محسوب می شود.

تضعیف فقهای شورای نگهبان، امری خطرناک برای کشور است

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید براینکه بدون شک مخالفت با شواری نگهبان مخالفت با قانون است، گفت: بر اساس فرمایشات امام خمینی (ره) کسانی که با مصوبات مجلس بعد از اینکه شورای نگهبان نظر دهد، مخالفت کنند در اصل با اسلام مخالف هستند.

آیت الله حسینی همدانی خاطرنشان کرد: به طور قطع تضعیف فقهای شورای نگهبان، امری خطرناک برای کشور محسوب می شود.

وی با اشاره به بخشی دیگر از سخنان امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه هرکس رای شورای نگهبان را نپذیرد مفسد فی الارض است، اظهار کرد: در سال های اخیر برخی خود را در معرض مفسد فی الارض قرار دادند.

خطیب جمعه کرج تاکید کرد: مجلس در این دوره، حقوق دان هایی را انتخاب کرد که از روحیه انقلابی برخوردار هستند.

امام جمعه کرج گفت: ۲۹ تیرماه سال ۶۶ قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت برای پایان بخشیدن به جنگ عراق علیه ایران صادر شد، عراق بالافاصله قطعنامه را پذیرفت اما پذیرش این مهم از سوی ایران مدت یک سال و ۷ ماه به طول انجامید.

ادعاهای مطرح شده پس از برجام با واقعیت همخوانی ندارد

وی با بیان اینکه بعد از پذیرش قطعنامه از سوی ایران، عراق بار دیگر به ایران حمله کرد اما در این امر موفق ظاهر نشد، افزود: امام خمینی (ره) پذیرش این قطعنامه را به نوشیدن جام زهر تعبیر کرد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه ۲۵ تیرماه سال ۵۹ تحت عنوان روز بهزیستی و تامکین اجتماعی نامگذاری شده است، تصریح کرد: این نهاد به منظور کمک به اقشار محروم جامعه که خودکفایی لازم اقتصادی برای حل مشکلات عدیده خود را ندارند، تشکیل شد.

وی با تاکید بر اینکه در حالی یک سال از مسئله برجام می گذرد که ادعاهای صورت گرفته در این مدت با واقعیت های جامعه هم خوانی ندارد، اظهار کرد: بارها این سخنان شنیده شد که برجام معجزه، فتح الفتوح، و نقطه آغاز شکوفایی اقتصادی کشور است، اما در واقعیت این موارد دیده نمی شود.

خطیب جمعه با بیان اینکه مواردی که بارها توسط دلسوزان نظام از جمله مقام معظم رهبری پیرو برجام سخنان متعددی مطرح شد که امروزه خود را به خوبی نشان می دهد، گفت: علی رغم اینکه اینگونه مطرح می شد که وضع کشور به نقطه مطلوب خواهد رسید اما اکنون با صرف چه میزان هزینه قلب راکتور اراک شروع به تپش می کند.

آیت الله حسینی همدانی تاکید: دارایی اورانیوم غنی شده کشور که بعد از تلاش های بی وقفه به ۱۰ تن رسیده بود، با شرایط کنونی چه زمانی به این رقم خواهد رسید.

طراحی ۷۰ طرح ضد ایرانی پس از برجام

امام جمعه کرج بیان کرد: ای کاش به کلام منتقدان و رهنمودهای دیده بان جامعه ( مقام معظم رهبری) در این باره توجه می شد، چرا که ایشان بارها فرمودند طرف مقابل غیرقابل اعتماد و ناقض پیمان است.

وی تصریح کرد: روز گذشته مجلس نمایندگان آمریکا با ۲۴۶ رای تحریم های جدید را علیه ایران اعمال کرد در حالی که کشور جمهوری اسلامی ایران بیش از تعهد خود عمل کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: بنا بود دارایی های بلوکه شده کشور بازگردانده شود اما امروزه شاهد هستیم آمریکا بیش از ۲ میلیارد دلار از اموال ایران را به غارت برده است.

وی با تاکید بر اینکه بعد از برجام بیش از ۷۰ طرح ضد ایران طراحی شده است، افزود: دشمن در تلاش است از طریق سیستم بانکی کشور را تضعیف و کنترل اقتصاد مملکت را دست خود بگیرد.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه باید سخنان مقام معظم رهبری در روز اول عید نوروز بازخوانی شود، اظهار کرد: گروهی در کشور در صدد هستند منویات غرب در موضوعات مختلف از طریق برخی افراد مسئول به گفتمان بین مردم تبدیل شود.

بررسی اظهارات رئیس سابق سازمان امنیت عربستان

وی تاکید کرد: مردم هوشیار ایران در هر بازه زمانی و در برابر توطئه های مختلف دشمنان نشان دادند که هرگز از مواضع استکبار ستیز خود غافل نخواند شد.

وی با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی کشور باید در رابطه با جریان های اخیر صورت گرفته علیه ایران محکم تر عمل کند، گفت: رئیس سابق سازمان امنیت عربستان در نشست با منافقان مطالبی را علیه ایران مطرح و کشور ما را تهدید کرد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز بیان کرد: این اقدامات نشان می دهد دشمنان در برخورد با ایران شمشیر را از رو بسته اند، در عرصه دیپلماسی باید محکم از عزت و اقتدار ملت دفاع کرد.

وی با اشاره به اینکه از تریبون نماز جمعه به دشمنان نظام جمهوری اسلامی می گویم با دم شیر بازی نکند، افزود: تحرکات صورت گرفته زیر سر آمریکای جنایتکار است.

وی در پایان سخنان خود با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه به طور قطع جبهه مقاومت در سوریه دستاوردهای خوبی را به همراه خواهد داشت، گفت: در سخنرانی بعد خود در رابطه با فیش های نجومی صحبت خواهم کرد.