رشت – امام جمعه موقت رشت با اشاره به سالروز تأسیس شورای نگهبان به فرمان امام راحل،گفت: هرگاه در مسیر ولایت حرکت کردیم، این حرکت موجب اقتدار و عزت برای جامعه اسلامی شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام اسماعیل پور رضا در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت با بیان اینکه تقوا موجب رسیدن به سعادت برای انسان می شود، اظهار کرد: خداوند متعال دنیا را محلی برای تربیت انسان ها قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه هیچ عملی از انسان در پیشگاه خداوند متعال پنهان نمی ماند، افزود: یکی از مهم ترین آموزه های دینی ما خداترسی بندگان است.

امام جمعه موقت رشت گفت: خداوند برای رسیدن انسان به سعادت و دوری از گمراهی و معصیت معیارهای قرار داده که انحراف از آن و توجه به ظواهر دنیا موجب شده که خداوند آن بنده را مورد لطف قرار ندهد.

وی تأکید کرد: انجام هر عملی برای کسب رضایت خدا و برای نزدیکی به او از مهم ترین و بالاترین اعمال محسوب می شود.

حجت الاسلام پور رضا در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز تأسیس شورای نگهبان به فرمان امام خمینی (ره) اشاره کرد و این نهاد را از ارکان های مهم نظام مقدس اسلامی دانست.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه یکی از وظایف مهم شورای نگهبان تطبیق قوانین با اسلام است، خاطرنشان کرد: هرگاه در مسیر ولایت حرکت کردیم موفق بوده و به عزت و اقتدار رسیده ایم.

وی یکی از توطئه های دشمنان را دوری نسل جوان از آرمان ها و اهداف انقلاب عنوان و اظهار کرد: وقتی بی عفتی در جامعه گسترش یابد جامعه به سمت شادی و خوشی های لحظه ای رفته و هرگونه فسادی در آن مشاهده می شود.

حجت الاسلام پوررضا با بیان اینکه در چنین جامعه ای تذکر در خصوص سوء استفاده نکردن از بیت المال موجب تمسخر می شود، افزود: مسئولان باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

وی در ادامه به فیش های حقوقی نجومی برخی از مسئولان اشاره و تأکید کرد: در نظام اسلامی مبنای دریافت حقوق باید مشخص بوده و مسئولان نیز به آن توجه کنند.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه انجام هر کاری در دنیا به ویژه مرتفع کردن مشکلات مردم دنیا طلبی محسوب نمی شود، گفت: همه ما باید دنیا را محلی برای رسیدن به زندگی متعالی قرار دهیم.

وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر از موارد مهمی است که در اسلام به آن تأکید شده بنابراین باید مشکلات و نواقص دیده و برای رفع، آن را بیان کرد.