بوشهر – امام جمعه عسلویه گفت: ما بارها گفتیم مردم خط قرمز ما هستند ولی مردمی خط قرمزند که حرمت خود و قانون را داشته باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌ نژاد در خطبه‌ های امروز نماز جمعه عسلویه با اشاره به کشته‌شدن یک نفر در اسکله نخل‌تقی و حوادث بعد از آن، اظهار داشت: مسئولان شهرستان و استان و مرکز این مسائل را ببینید و دنبال درد نگردید بلکه باید دنبال علاج و درمان باشید.

وی اضافه کرد: من با صراحت لهجه حرف می زنم؛ صداقت بهتر از این است که کج و معوج برویم، انعطاف بعضی جاها کارساز نیست. باید به فکر علاج باشید، دردهایی در سینه‌ها است و کهنه شده است و باید درمان شود.

امام جمعه عسلویه خاطرنشان کرد: اینها با نظام مخالف نبودند و از امنیت بدشان نمی آمد؛ سوز دل مردم را بفهمید. حضرت امام مردم ما را بهتر از مردم زمان امیرالمومنین و سید الشهداء دانستند، اینها همین مردم هستند.

وی با بیان اینکه بعضی صداها به گوش بعضی‌ها نمی‌رسد یا اینکه خودشان را به خواب زده‌اند، تصریح کرد: دردهای کهنه یک جایی سر باز می‌کند؛ ما بارها گفتیم مردم خط قرمز ما هستند ولی مردمی که خط قرمزند که حرمت خود و قانون را داشته باشند.

هاشمی‌نژاد با اشاره به اینکه قانون شکن و کسی که خلاف قانون کند، جزو مردمی که خط قرمز هستند نیست، ادامه داد: نباید بعضی افراد از این مسائل سوء استفاده کنند و خواسته‌های غیرمنطقی داشته باشند. مملکت قانون دارد و باید مو به مو اجرا شود. مامور دولت باشد یا مردم قاطعانه برخورد شود.

وی بیان کرد: در بحث رسیدگی به مجروحان باید تلاش مناسبی شود؛ برخی نیروهای نیروی انتظامی هم مجروح شدند که باید درمان شوند. مردم که دشمنی با کسی ندارند؛ این مسایل جنبه سیاسی ندارد و نباید تعدی به قانون کنند و باعث فضاسازی دشمنان شوند.

امام جمعه عسلویه افزود: به خاطر اینکه خون از دماغ کسی بیاید ما ناراحت می‌شویم؛ نیروهای مسلح افتخار ما هستند. نیروی انتظامی مقتدر باعث افتخار ماست و نباید به آن خدشه وارد کنیم؛ فقط یک عیب را نبینید، بعضی مواقع یک مجموعه محسنات زیادی دارد و نباید به خاطر یک عیب بر آن خدشه وارد کرد؛ کارهای خوب را هم ببینید.