قم – امام جمعه قم با بیان اینکه نبود نظارت بر فضای مجازی موجب تخریب جوانان می‌شود، گفت: متأسفانه مسئولان در مقابل سیلاب آسیب‌های فضای مجازی نظارت و کنترل مناسبی ندارند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمد حسین سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، با بیان اینکه یکی از آثار مهم تقوی تقویت وجه انسانی افراد جامعه است، گفت: انسان متقی ناصح و خیرخواه است و جنبه معنوی و ارزشی انسان‌ها را تقویت و سبب دوری مردم از گناهان و رفتارهای ناپسند می‌شود.

وی با اشاره به هفته بهزیستی و تأمین اجتماعی، گفت: یکی از بهترین و بزرگ‌ترین حسنات تخفیف و حمایت از آلام و دردهای دردمندان و مستضعفان است.

شورای نگهبان عماد دین و ملت است

تولیت آستان مقدسه حرم حضرت معصومه(س) با یادآوری ۲۶ تیرماه به عنوان روز تأسیس نهاد شورای نگهبان، گفت: شورای نگهبان مسئولیت حفظ و صیانت اسلامیت و جمهوریت نظام اسلامی را برعهده دارد.

وی با تأکید بر اینکه شورای نگهبان عماد ملت و دین در جمهوری اسلامی است، افزود: تضمین حیات اسلامی و حفاظت از آرای مردم و تفسیر و اجرای اسلامی قانون اساسی وظیفه بسیار دشواری است که شورای نگهبان تاکنون به نحو احسن از عهده آن برآمده است.

حجت الاسلام سعیدی با گرامیداشت سالگرد رحلت آیت الله بروجرودی، گفت: این عالم گرانقدار نقش به سزایی در احیای امر اهل بیت(ع) و ارتقای جایگاه تفکر شیعی و حفظ منزلت علما و مرجعیت شیعه در جهان اسلام داشته است.

وی با بیان اینکه جنگ احد نشانه مهمی برای اطاعت از رهبری دینی است، افزود: در این جنگ تاریخی سستی ایمان و دنیا طلبی عده‌ای سبب شد که دشمنان با استفاده از نفوذ در میان مسلمانان، شکست را تحمیل کنند.

امام جمعه قم، عبور دشمنان از تنگه‌ رها شده احد را به مثابه منفذی برای نفوذ فرصت طلبان و دشمنان اسلام معرفی کرد و گفت: اکنون دشمنان نظام درصدد هستند تا با استفاد از خلأ‌ها و نفوذهایی که از طریق آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در کشور ایجاد می‌شود به نظام ضربه وارد کنند.

فرار استکبار از خطرات فضای مجازی

وی با تأکید بر اینکه باید حفظ ارزش‌ها و رعایت عفاف و حجاب در جامعه راه نفوذ دشمن را بست، افزود: دشمنان با استفاده از ابزارهای مخرب فرهنگی برنامه‌های فراوانی برای تخریب ارزش‌های دینی در جامعه تدارک دیده است.

حجت الاسلام سعیدی با بیان اینکه سازندگان ابزارهای مخرب فضای مجازی خود از تبعات آن گریزان هستند، گفت: دیوید کامرون نخست وزیر سابق انگلیس با طرح راه اندازی اینترنت خانواده پسند و فیلترینگ فضای مجازی توانست آرای مردم را برای نخست وریزی به دست آورد.

وی با ابراز تعجب از سکوت مسئولان در قبال ناهنجارهای اینترنتی که دست پخت نظام استکباری و رژیم صهیونیستی است، افزود: اوباما و همسرش فرزندان خود را از ورود به شبکه‌های اجتماعی برحذر می‌دارند و مدعی هستند که این ابزارها برای مردم آمریکا طراحی و ساخته نشده است.

تولیت آستان مقدسه حرم حضرت معصومه (س) با بیان اینکه مافیای تولید برنامه‌های فضای مجازی از اعتیاد به محتوای مخرب آن فراری هستند، گفت: مسئولان و والدین باید بدانند فرزندان جامعه امانات الهی هستند و باید راه نفوذ تفکرو اندیشه‌های غیر اسلامی به جامعه را ببندند.

وی در ادامه با گرامیداشت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: این مرد بزرگوار نماد شایسته‌ای برای حفظ اعتقادات و ولایت مداری است.

ضرورت برخورد قاطعانه با دزدان بیت المال

حجت الاسلام سعیدی در ادامه با محکوم کردن برداشت‌های نامتعارف و نامشروع از بیت المال، گفت: ضروری است مطابق با مطالبه مقام معظم رهبری با سوء استفاده کنندگان در قالب عزل و برکناری، بازگرداندان حقوق ملت و مجازات قانونی برخورد قاطع شود.

وی با تأکید بر اینکه اعتماد مردم به نظام بزرگ‌ترین سرمایه مسئولان نظام است، گفت: برخورد با متجاوزان به حقوق ملت نباید تنها با صدور بیانیه و انجام امور نمایشی ختم شود.

امام جمعه قم با بیان اینکه انقلاب اسلامی انقلاب مستضعفان و پابرهنگان است، اظهار کرد: نباید شرایط به گونه‌ای شود که به سبک رژیم پهلوی عده‌ای اجازه دست اندازی به بیت المال و تجمل گرایی برای خود و فرزندانشان داشته باشند.

وی بر ضرورت جلوگیری از سوء استفاده از بیت المال تأکید کرد و گفت: اگر عده‌ای بتوانند به بیت المال دست اندازی کرده و زمینه اشرافی‌گری را فراهم کنند خون شهدا و ارزش‌های انقلاب پایمال شده است.

تولیت آستان مقدسه حرم حضرت معصومه (س) با اشاره به حمایت دولت فرانسه از منافقان ایران گفت: واقعا جای تعجب است که حامیان تروریسم به رغم اینکه مورد تهدید تروریسم‌ها هستند باز هم از عده‌ای تروریسم حمایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه جوانان باید با توسل و اعتماد به خدا در خدمت رشد علمی و معنوی جامعه باشند، گفت: جوانانی که اخیرا در کنکور سراسری شرکت کرده‌اند سرمایه جامعه اسلامی هستند و باید تلاش خود را در جهت خدمت به امام زمان سمت و سوق دهند.

حجت الاسلام سعیدی در خطبه نخست نماز جمعه ضمن دعوت مردم به تقوی الهی به ارکان تجارت با خدا اشاره کرد و گفت: برای برخورداری از منافع تجارت با خدا باید به غیر از ایمان به خدا و رسول بتوانیم التزام عملی به جهاد فی سبیل الله داشته باشیم.