ابر کوه – خطیب جمعه شهرستان ابر کوه گفت: ایران به تعهدات خود در توافق هسته ای پایبند بود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های امروز نماز جمعه ابرکوه با اشاره به یک سالگی برجام اظهار داشت: ۲۳ تیرماه سالروز توافق هسته ای ایران با گروه ۱+۵ بود که پس از ۲۲ ماه مذاکره پیاپی و ۲۸ روز مذاکره فشرده در وین برای نگارش برنامه جامع اقدام مشترک سرانجام بین ایران وشش کشور امریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، آلمان وچین در وین توافق حاصل شد.

وی افزود: باید بپذیریم که برجام آورده هائی رابرای کشورمان داشت ولذا ایران اسلامی هم صداقت خود را در اجرای برجام نشان داد و بنا به اظهارات مکرر و گزارشات آژانس بین المللی انرژی اتمی، ایران طی یکسال گذشته به تعهدات خود به صورت کامل عمل کرده است.

حسینی با بیان اینکه طرف مقابل از تعهدات خود سر باز می زند ادامه داد: حتی خوش بینان به امریکا هم به این نتیجه رسیده اند که امریکای بدعهد همچنان به خصومت ورزی خود علیه ملت ایران ادامه می دهد و با بهانه های مختلف مانع اجرائی شدن برجام شده و می شود.

وی افزود: درست روز بعد از اجرای توافق، وزارت خزانه داری امریکا با صدور بیانیه ای فهرستی از تحریمهای جدید علیه شرکت ها و افراد به واسطه ارتباط با برنامه های موشکی ایران را ارائه داد.

خطیب جمعه ابرکوه با بیان اینکه برجام ریا کاری آمریکا را ثابت کرد گفت: مقام معظم رهبری در دیدار مسئولین نظام از سلسله بد عهدی ها ونقض تعهدهای برجام توسط آمریکا سخن گفتند و اوباما هم برداشتن تحریم ها را مشروط به عمل کردن ایران به روح برجام اعلام می کند و می گوید که روح برجام یعنی تغییر رفتار ایران و سرانجام، برجام ریا کاری آمریکا راثابت کرد.

امام جمعه ابرکوه در ادامه خطبه های خود با گرامیداشت سالروز تشکیل شورای نگهبان اظهار داشت: امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب به خوبی بر این نکته تأکید کرده اند که تضعیف و توهین به این شورا برای اسلام و کشور زیانبار است.

امام جمعه ابرکوه با انتقاد از مسئولانی که در بحث امنیت در شهرستان ابرکوه کوتاهی می کنند و با اشاره به حوادثی که در چند ماه گذشته در این شهرستان به وقوع پیوسته است اظهار داشت: ابرکوه دارای پیچیدگی امنیتی نیست و وقوع چنین حوادثی کوتاهی دستگاه های متولی در این زمینه را می رساند.