همدان – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه گفت: حقوق های نجومی قلب نظام و انقلاب را دردناک ساخته است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله غیاث‌ الدین طه محمدی در خطبه‌ های نماز جمعه همدان به پدیده بسیار شوم حقوق نجومی اشاره کرد و افزود: این مسئله قلب قشر مستضعف جامعه را به‌شدت دردناک ساخته و چهره نورانی انقلاب و نظام را مخدوش کرده است.

وی در ادامه با اشاره به حدیث امام صادق در خصوص ۶ رکن معرفت افزود: یکی از این ۶ رکن، دنیا شناسی است که اگر کسی آن را به دستاورد بهترین ابزار برای توشه آخرت را درد دست دارد و تا عرش کبریا خود را بالا می‌کشد و اگر کسی دنیا را نشناسد بیچاره دنیا و آخرت خواهد بود چراکه انسان بی‌بهره از دنیا شناسی همانند گندمی بین دو سنگ خورد خواهد شد.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی در این خطبه با اشاره به فرموده حضرت علی به‌عنوان بزرگ‌ترین دنیا شناس عالم در خصوص اینکه دنیا عبرت خانه است و به انسان بصیرت می‌دهد افزود دنیا همانند شمشیر دو دمی است که اگر کسی وابسته آن باشد کور و ذلیل خواهد شد. حضرت علی در قرب الحکم می‌فرماید: دنیا جای خوبی است برای بهره بردن اما بهره عاقلانه و نه جاهلانه.

وی در ادامه افزود: زهد تنها به‌ظاهر نیست و معنی واقعیان یعنی در هر شرایطی که زندگی می‌کنی محبت، مال و پست و مقام دنیا در دل شما جای نداشته باشد پس کسی که دنیا را بشناسد دامن خود را از آلودگی‌ها جمع می‌کند. همچنین وی در ادامه با اشاره به سخن امام خمینی در خصوص اینکه هرکس ریاست جمهوری را مقام بداند آدم ضعیفی است افزود: بنا به فرموده امام علی، تاج‌وتخت دنیا در حد یک مازه است، خود را به آن نفروشید.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه همدان در ادامه با اشاره به بالاترین مقام نزد خداوند که شهدا هستند افزود: با شهادت تمام گناهان انسان پاک می‌شود مگر حق‌الناس و مسئله حقوق نجومی از حق‌الناس هم بالاتر بوده و به‌حق خدا دست‌اندازی می‌کند که با توجه به سخن رهبر معظم انقلاب، این مسئله ازنظر بین‌المللی ما را خجالت‌زده کرده است.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی به سخن پیامبر اکرم اشاره کرد و افزود: بنا به فرموده ایشان بر جنازه مسلمانی که حقوق مردم بر گردنش باشد نمی‌توان نماز خواند.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که در جامعه‌ای که قشر محروم حتی پول خرید یک نان را ندارند، آن‌هایی حقوق نجومی می‌گیرند عذاب وجدان ندارند؟ افزود: بیاید همه در کنار هم حساب‌وکتاب دنیوی خود را درست کنیم و برای هیچ و پوچ عذاب الهی و جهنم را به جان نخریم.

طه محمدی در ادامه گفت: بر اساس احادیث ما اگر کسی از دنیا برود و حق‌الناس به گردنش باشد در روز قیامت ۷۰۰ رکعت نماز قبول‌شده او به کسی که بر گردنش حق دارد داده خواهد شد، حال باید دید هرکدام از ما ۷۰۰ نماز قبول‌شده در کارنامه خودداریم؟

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به روایتی از ابوذر در مورد پیامبر اکرم که می‌فرماید: یک روز ایشان را ناراحت دیدم و دلیل را جویا شدم و پیامبر اکرم در پاسخ گفت: حقوق مردم در نزد من مانده و آن را به مستضعف نرسانده‌ام، اگر امشب بمیرم و این پول نزد من مانده باشد جواب خدا را چه بدهم؟ … افزود: با بالا کشیدن حقوق مردم و یتیمان، لقمه‌های آتش را به سمت دهان خود می‌کشیم و عذاب جهنم را برای خود می‌خریم.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی با اشاره به نیرنگ‌های عمروعاص در زمان حضرت علی که از هیچ‌گونه حربه و تلاشی برای ریشه‌کن کردن حکومت آن حضرت دریغ نمی‌کرد افزود: انگلیس وهابیت را ساخت. وهابیت زیارت قبور را شرک دانست و آن‌ها را ویران کرد و نتیجه آن وهابیت امروز داعش است که دامان خود کشورهای اروپایی و آمریکایی را گرفته است. کشور انگلیس همانند عمروعاص که شکست خورد، خود در داعشی که ساخت غرق شد.

امام‌جمعه همدان در ادامه با اشاره به جنایات آل سعود افزود: امروز آل سعود با قرض جنگ یمن را اداره می‌کند چون دنیادوستی بیچاره‌اش کرد و مثل حکومت بنی‌امی سقوط کرد. وی در ادامه ضمن اشاره به جمله عمروعاص در روز مرگش که گفت ای‌کاش تمام عمرم در بیابان به دنبال فضولات حیوانات می‌گشتم اما این‌همه ثروت جمع نمی‌کردم افزود آقایانی که حقوق نجومی دارید در کدام دادگاه تبرئه خواهید شد و در کدام دادگاه حقوق بیت‌المال را پس خواهید داد؟

آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی با اشاره به این شعر که گر به کوهی بسته‌ای وابسته‌ای و به مویی بسته‌ای وابسته‌ای افزود: وابستگی به کوچک‌ترین چیزها در این دنیا برای شیعه علی ننگ است همان‌طور که امام خمینی وقتی از دنیا رفت یک وجب هم از مال این دنیا را با خود نبرد و ما که رهبر داریم باید عبرت بگیریم و مانند این آقایان که بی رهبر بوده‌اند گرفتار دل‌بستگی دنیا نشویم.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه همدان در خطبه دوم از سری خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه با اشاره به حوادث امروز فرانسه که منجر به کشته شدن ۱۰ ها نفر شده و داعش مسئولیت آن‌ را برعهده‌گرفته است افزود کشورهای اروپایی و آمریکائی خود داعش را برپا کرده‌اند و امروز داعش گریبان گیر خودشان شده است.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی در ادامه با اشاره به جنایات اردوغان در سوریه و مجبور شدن او به مذاکره با سوریه افزود: اخبار امروز حاکی از نقل‌مکان داعش شکست‌خورده در عراق و فرانسه به سمت افغانستان است.

خطیب نماز جمعه همدان با اشاره به‌روز تأسیس شورای نگهبان افزود اگر شورای نگهبان نباشد مشخص نیست چه کسانی به مجلس خواهند رفت و هیچ نهاد نظارتی بر روی آها وجود نخواهد داشت.