زنجان – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت : فرقه منافقین همواره مورد حمایت های کشورهای استکباری بوده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان با بیان اینکه امروز بر اثر سیاست های استبداری و استعماری برخی دولت های مرتجع عرب منطقه بخصوص رژیم منفور آل سعود، فعالیت های تروریستی در منطقه شدت گرفته است ، افزود: دولت های استعماری برای رسیدن به اهداف خود در زمینه ایجاد حاشیه امنیت برای اسرائیل از کشورهای عرب منطقه استفاده ابزاری می کنند.

وی با تاکید بر اینکه روسای رژیم مسلمان‌کش سعودی منتظر سرنوشتی همانند صدام باشند، ادامه داد: سرگذشت تاریخ بنی‌عباس و بنی‌امیه که این رژیم ادامه‌دهنده راه آنان است، در انتظار رژیم سعودی خواهد بود و سنت پرودگار متعال است که صالحان وارث زمین شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: فرقه منافقین همواره مورد حمایت های کشورهای استکباری بوده و از اوایل انقلاب تاکنون در اقدامی ناجوانمردانه بیش از ۱۷ هزار نفر از اقشار مختلف کشورهای اسلامی را ترور و به شهادت رسانده‌اند.

خاتمی با بیان اینکه روسای رژیم سعودی به زباله‌دان تاریخ خواهند پیوست، افزود: حمایت اسرائیل و رژیم سعودی از منافقین بر کسی پوشیده نیست و این در حالی است که منافقین از اوایل انقلاب تاکنون در اقدامی ناجوانمردانه بیش از ۱۷ هزار نفر از اقشار مختلف کشورهای اسلامی را ترور و به شهادت رسانده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان افزود: رژیم وابسته عربستان سعودی همواره در تقابل با نظام مقدس جمهوری ایران بوده است، گفت: رژیم سعودی از ایران اسلامی کینه دارد.

خاتمی گفت: با توجه به شرایط حساس منطقه در لبنان، یمن، اردن و سوریه و توطئه‌چینی رژیم سعودی و دست‌ نیافتن به خواسته‌هایی که داشت، از ایران اسلامی عصبانی است و بر همین اساس به همراه آمریکا، فرانسه و برخی کشورهای اروپایی حمایت خود را از گروهک منافقین به صورت رسمی اعلام کرده است.

وی در ادامه به ۲۶ تیرماه سال ۱۳۵۹ سال‌روز تاسیس شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: شورای نگهبان یکی از اصول مترقی در قانون اساسی کشور است که سه وظیفه اصلی را بر عهده این شورا قرار داده است که تطبیق مصوبات قانونی مجلس شورای اسلامی با قانون اساسی و شرع اسلام، نظارت بر انتخابات و نیز تعیین صلاحیت کاندیداها بر عهده شورای نگهبان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه شورای نگهبان مسوول حراست و پاسداری از اسلامیت نظام و قانون اساسی است، افزود: در همه کشورهای مدنی و مترقی نهادی همانند شورای نگهبان و با توجه به قوانین آن کشور برای نظارت قوانین وجود دارد و این مسئله فقط مختص ایران اسلامی نیست.

خاتمی به ۲۵ تیرماه سال‌روز تامین‌اجتماعی و بهزیستی اشاره کرد و گفت: در سال ۱۳۵۹ و با پیگیری‌های شهید دکتر فیاض‌بخش در شورای انقلاب فرهنگی رسیدگی به امور محرومان جامعه مصوب شد و از آن روز تاکنون رسیدگی به امور محرومان جامعه و خانواده‌های نیازمند و آن‌هایی که فرزند معلول دارند به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: یکی از عمده ترین نهادهای دولتی در جهت سامان دهی طیف آسیب پذیر جامعه، سازمان بهزیستی است که با حمایتهای گوناگون از کودکان نیازمند ، زنان و کودکان بی سرپرست ونیز ارائه خدمات توانبخشی به معلولان جسمی وذهنی ، مبتلایان به بیماریهای صعب العلاج ، معتادان وناسازگاران اجتماعی و همچنین پیشگیری از معلولیتها و آسیب های اجتماعی است و با حفظ ارزشها وکرامات والای انسانی با تکیه بر همیاری مردم نیکوکار تلاش می کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان به اتفاق ۲۷ تیرماه سال ۶۷ اشاره کرد و گفت: در این روز شاهد پذیرش قطعنامه ۵۹۸ بودیم که امام خمینی (ره) پذیرش آن را بر اساس شرایط و مصالح عنوان کردند، این در حالی بود که صدام متجاوز که می‌خواست طی سه روز بخشی از ایران را به اشغال خود درآورد طی هشت سال نتوانست کاری از پیش ببرد.