زنجان – امام جمعه قیدار خواستار موضع گیری مسوولان وزارت امور خارجه نسبت به برگزاری نشست فرقه منافقین به میزبانی فرانسه شد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی طالبی در خطبه های نماز جمعه شهر قیدار با اشاره به ۲۶ تیر ماه تشکیل شورای نگهبان قانون اساسی، افزود: هدف مورد نظر حضرت امام خمینی (ره) از برپائی نهضت، بر پائی نظامی بر مبنای احکام اسلامی بود بر اساس تجربه ای که از انحراف انقلاب مشروطه و حذف اسلامیت آن و بروز استبداد رضاخانی وجود داشت.

وی ادامه داد: حضرت امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شورای نگهبان را جهت صیانت از اسلام، قانون اساسی، نظارت بر انتخابات و تفسیر قانون اساسی تاسیس کرد تا به عنوان فیلتری ناخالصی های قوانین را پالایش کند. بنابراین حفظ و حمایت از جایگاه شورای نگهبان را بر همگان تکلیف شرعی کردند.

طالبی افزود: شورای نگهبان به دلیل نقش بسیار مهمی که در جامعه خصوصا در بحث انتخابات برعهده دارد همیشه مورد هجمه شدید دشمنان داخلی و خارجی بوده است و در خیلی از زمان‏ها مظلوم واقع شده است.

امام جمعه قیدار با بیان اینکه اسلامیت کشور در گرو اسلامیت قانون‏ است و شورای نگهبان ناظر بر اسلامیت قانون است، گفت: بیشترین ظلم‌ها و هجمه‌ها و نهایت بی‌انصافی در فتنه ۸۸ به این شورا شد و تهمت تقلب بزرگ در انتخابات زده شد. این در حالی بود که تمام دولت ها و نمایندگان دوره های مختلف مجلس با همین نظام انتخاباتی بر سر کار آمده بودند.

امام جمعه قیدار خواستار موضع گیری مسوولان وزارت امور خارجه نسبت به برگزاری نشست فرقه منافقین به میزبانی فرانسه شد.

طالبی افزود: مسئولین ما مسئولین وزارت امورخارجه پاسخ گستاخی های عربستان و پاریس را با قاطعیت بدهند این‏که رجوی مرده یا زنده مهم نیست. برگزاری کنفرانس نمایشی منافقین در فرانسه یکبار دیگر نقاب از چهره کریه و منفور «حامیان تروریسم» برداشت و ماهیت واقعی مدعیان دروغین مبارزه با تروریسم را به ‏وضوح آشکار ساخت.

وی ادامه داد: پس از نهایی شدن برجام و سفر هیئت ‏های عالی‏ رتبه دو کشور، ما می بینیم فرانسه همچنان به خصومت خود علیه ایران ادامه می ‏دهد و دولت اولاند در راستای ایجاد کار برای اعضای گروهک تروریستی منافقین قدم برداشته و میزبانی آن‏ها را عهده ‏دار شده است.

امام جمعه قیدار گفت: منافقین باز در این صحنه همانند عروسک‏ های خیمه شب‏ بازی در خدمت اهداف و برنامه ‏های شوم دشمنان قسم‏ خورده ملت ایران قرار گرفتند و به اجرای برنامه‏ ای پرداختند که برای آن‏ها تدارک شده بود.رژیم مفلوک فرانسه که طی ماه ‏های اخیر سعی دارد خود را قربانی تروریسم قلمداد کند و به مظلوم نمائی بپردازد، این‏بار هم صحنه ‏گردان حمایت از تروریست‏ های منافق برآمد و با برپائی کنفرانس نمایشی منافقین، سعی داشت از آخرین تفاله‏ های باقیمانده از این گروهک نیز بهره ‏برداری سیاسی – تبلیغاتی کند.

طالبی گفت: تبلیغ گسترده یک گروهک ورشکسته تروریستی که حامیان غربی ‏اش نیز به‏ تدریج از آن دست شسته و به تروریست بودنش اعتراف کرده‏ اند، نشانه آشکاری از عمق ناکامی عربستان در سیاست ‏های ضد ایرانی خود است، زیرا اگر این کشور راه کارآمدتری برای پی گرفتن تلاش ‏های ضدایرانی خود داشت، هرگز دست به دامان یک گروهک تاریخ مصرف گذشته نمی شد.

وی در ادامه با اشاره به آغاز هفته بهزسیتی، گفت: یکی از عمده ترین نهادهای دولتی در جهت سامان دهی طیف آسیب پذیر جامعه، سازمان بهزیستی است. که از چند جهت وظایف و مسوولیت های سنگینی را بر عهد دارد مسئولیت تامین رفاه خیل عظیمی از معلولان جامعه، سر و سامان دادن به وضعیت بسیاری از زنان و کودکان محروم، نگهداری از سالمندان نیازمند حمایت، ارائه خدمات مشاوره و مددکاری اجتماعی به سالمندان، ارائه مشاوره های ژنتیک بر عهده بهزیستی است.

امام جمعه قیدار در ادامه به وضعیت طلاق در کشور اشاره کرد و گفت: بررسی آمار طلاق در کشور نشان می دهد طی دهه گذشته روند صعودی دارد و در بین زوج های ایرانی عادی شده است و با کوچکترین مشکلی جدایی را بهترین راهکار می دانند.

طالبی افزود: به طوری که طلاق در ایران به زلزله ای ویرانگر خاموش تبدیل شده است که هر روز جامعه تکان می دهد. بنابراین مستقل از بیشتر شدن تعداد طلاق‌ها به نظرم مساله مهمتر آن است و متاسفانه فاجعه اصلی اینجاست که در مقایسه با ازدواج‌هایی صورت گرفته در برابر افزایش طلاق با کاهش تعداد ازدواج رو به رو هستیم.

وی ادامه داد: طلاق دلایل گوناگونی دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد چرا که شناخت عوامل موثر درشکل گیری این پدیده درکنترل وکاهش آن نقش به سزایی دارد.