قزوین – نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: برجام آش شور، تلخ و مسمومی است که بر روی شعله های بد عهدی، دروغ و پیمان شکنی و حیله و نیرنگ، حیله و نیرنگ استکبار جهانی می جوشد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه که با حضور نمازگزاران در مسجدالنبی برگزار شد اظهارداشت: کسانی که اهل تقوی و اهل بیت هستند و با قرآن مانوسند در مسیر درست حرکت می کنند و افرادی که لقمه حرام می خورند و با نماز و روزه سروکار ندارند دنبال فتنه گری و باطل هستند.

وزارت خارجه نسبت به اقدام ضد ایرانی فرانسه موضع گیری کند

امام جمعه قزوین با اشاره به برپایی تجمع ضد ایرانی در کشور فرانسه تصریح کرد:منافقین که بهترین شخصیت های این کشور را ترور کردند و دستشان با صدام در یک کیسه بود و حتی مردم عراق را ترور کردند امروز مورد حمایت کشور فرانسه قرار می گیرند.

وی افزود: امروز عربستان و فرانسه در حمایت از تروریست ها همان مسیری را می روند که صدام رفت و عاقبتش جز نابودی و هلاکت نبود و گویی مسئولان کشورهای حامی تروریست از تاریخ عبرت نگرفته اند.

خطیب جمعه قزوین اضافه کرد: همین سران منافقین به پابوسی صدام رفتند و شرق و غرب از بعثی ها و منافقان حمایت همه جانبه داشتند اما سرنوشت شومی را تجربه کردند و امروز دوباره با حمایت از تروریستهایی که روزهای آخرشان است فکر می کنند می توانند به نظام اسلامی آسیب بزنند.

عابدینی گفت:به گفته قرآن حمایت از خشونت، ترور، جنایت و ظلم ستم سرنوشتی جز نابودی ندارد و این حرکاتی که فرانسه و عربستان علیه ایران انجام می دهند آتشی است که همه آنها را خواهد سوزاند.

تکیه به ستمگران موجب نابودی است

وی اظهارداشت:کشور کویت که درمقطعی از صدام حمایت کرد تا علیه نظام اسلامی توطئه کند طولی نکشید که خودش در دام صدام گرفتار شد و این سرنوشت محتوم همه ظالمان و ستمگران است لذا شما را نصیحت می کنیم از تاریخ درس بگیرید و از حمایت ظالم دست بردارید تا به سرنوشت ستمگران دچار نشوید.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین تصریح کرد: از وزارت خارجه انتظار داریم به سردمداران فرانسه و عربستان پاسخ دندان شکنی دهند و گستاخی آنها را بی جواب نگذارد.

وی افزود: وزرات خارجه با هوشیاری و دولت با اقتدار باید این حرکت دولتهای طرفدار تروریست را جواب دهد و هشدار دهد که با آتش بازی نکنند.

آمریکا و استکبار حامی ظالمان است

عابدینی گفت: مظلومیت سیاه پوستان آمریکایی که هر از چند گاهی با کشتار چند نفر رنگین پوست آشکار می شود تنها گوشه ای از این رویکرد نژادپرستی دولت مردان این کشور است که این جنایت در سوریه، لبنان، یمن، افغانستان، پاکستان هم دیده می شود.

وی بیان کرد: با افتخار اعلامی می کنیم که ایران اسلامی حامی همه مظلومان جهان است و قرآن بشارت می دهد در آینده پرچم عدالت خواهی با حضور منجی بشریت به اهتزاز درخواهد آمد و ستمگران نجات خواهند یافت.

برجام آش شوری است که بوی بد عهدی می دهد

خطیب جمعه قزوین در ادامه با انتقاد دوباره از برجام گفت: در سالگرد برجام باید بگوییم برجام آش شور، تلخ و مسمومی است که بر روی شعله های بد عهدی، دروغ و پیمان شکنی و حیله و نیرنگ استکبار جهانی می جوشد.

وی بیان کرد: متاسفانه در داخل کشور هم دست هایی مردم را برای خوردن این آش تحریک می کند در حالیکه برجام حادثه مهمی نیست و تنها یک واژه سیاسی آلوده به نیرنگ مستکبران است و آش دهن سوزی نیست.

عابدینی تصریح کرد: شاید برجام مانع جنگ افروزی دشمن بشود اما آبی در این دیگ برای ما نمی جوشد و نباید دلمان را به آن خوش کنیم.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین اظهارداشت: با وحدت و انسجام مردم و مسئولان باید به توانمندی های داخلی اتکا کردو برای رفع بیکاری آستین ها را بالا بزنیم و اقتصاد مقاومتی را پیاده کنیم.

وی اضافه کرد: اگر به جای این همه وقتی که برای برجام گذاشتیم در داخل اتاق فکر تشکیل می دادیم و از نخبگان و اقتصاددانان استفاده می کردیم امروز به نتایج بهتری می رسیدیم.

عابدینی گفت: استکبار هر روز با یک دروغ و ترفند جلو می آید و بهانه تراشی می کند و تحریم های جدیدی را سر راه می گذارد و برخی در داخل هم خجالت نمی کشند و می گویند برجام برداشته و گشایش شده است.

مسئولان عدالت را پیشه کنند/ بیت المال را بازگردانید

وی بیان کرد: اگر مسئولان عدالت را پیشه کنند دیگر شاهد برداشت حقوق های میلیونی از بیت المال نخواهیم بود امروز مردم از به یغما رفتن بیت المال دلخورند لذا انتظار داریم این افراد محاکمه شوند و به سزای اعمالشان برسانند و حقوق های چند صد میلیونی به جیب ملت بازگردد.

دانشگاه بین المللی لانه فتنه گران نشود

خطیب جمعه قزوین در ادامه افزود: از دانشگاهها خبرهای خوبی نمی رسد بویژه در دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین که نام امام را بر خود گذاشته و بلند آوازه است گفته می شود فتنه گران لانه کرده اند و با فعالیت افراد مذهبی مخالفت می شود.

وی اضافه کرد: دانشجویان انقلابی در این دانشگاه اذیت می شوند و اگر یک دانشجو برای عفاف و حجاب و امتثال فرمان رهبری قدمی برمی دارد با فشارهای مختلف روبرو می شود و برخی از تشکل های دانشجویی هم محروم شده اند.

عابدینی اظهارداشت: از مدیران دلسوز و متفکر دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین درخواست می کنیم لانه فتنه گران را در این دانشگاه تعطیل کنند و اجازه ندهند به دانشجویان انقلابی فشار وارد شود.

وی در پایان با اشاره به هفته بهزیستی از مردم خواست با رسیدگی به مشکلات معلولان و نیازمندان تحت پوشش در این کار خیر مشارکت کنند.