اصفهان – امام‌ جمعه اصفهان با اشاره به بودجه سازمان بهزیستی گفت: امید است تا دولت امکانات خوبی برای بهزیستی فراهم کند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله طباطبایی نژاد در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه اصفهان با اشاره به روز بهزیستی گفت: نام‌گذاری چنین روزی در تقویم قابل‌توجه است و باید حیطه فعالیت سازمان بهزیستی با کمیته امداد مجزا باشد.

وی بیان کرد: بهزیستی باید در این عرصه به فقرایی کمک نماید که دارای معلولیت جسمی و ذهنی هستند و پوشش و کمک به دیگر فقرا بر عهده کمیته امداد است.

طباطبایی نژاد در ادامه به حادثه تروریستی فرانسه اشاره نمود و گفت: این کشور در چاهی که به دست خود کنده در حال غرق شدن است.

امام‌جمعه اصفهان بابیان اینکه راضی به اتفاقات تروریستی اخیر اروپا ازجمله در فرانسه نمی‌باشیم گفت: اما این کشور در برهه‌ای دم از آزادی بیان و حقوق انسان‌ها می‌زند و از تروریسم و خشونت اعلام انزجار می‌کند ولی جالب اینجاست که آن‌ها در مراسمی از عوامل چنین برنامه‌هایی تقدیر ، حال نیز باید منتظر عواقب ترور نیز باشد.

وی همچنین در سخنان خود با قدردانی عمیق از شهرداری، سپاه، بسیج و ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اصفهان برای برگزاری منسجم راهپیمایی حجاب و عفاف گفت: از تلاش های پیگیر همه نهادها سپاسگزارم اما توصیه می کنم که در سنوات آینده مسیر و ساعت راهپیمایی ها به گونه ای انتخاب شود که مخل زندگی سایر شهروندان نباشد و به تحمیل ترافیک های سنگین به سایر مسیرهای درون شهری منجر نشود.

به گزارش مهر امام‌جمعه اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مقام زن نیز سخنانی را به میان آورد و بیان داشت: در پیش از اسلام به مقام زن توجه نمی‌شد، اما پس از نزول قرآن، زن و مرد از حقوق برابری نسبت به یکدیگر برخوردار شدند.

طباطبایی نژاد اظهار کرد: یکی از معجزات خداوند وجود زن در جامعه اسلامی است.

امام‌جمعه اصفهان ادامه داد: اگر پیامبر گرامی اسلام (ص) به آن مقام و منزلت رسید در کنار آن حضرت خدیجه(س) نیز همان مقام را کسب نمود چراکه او متفکر و با ارزش بود و تمام ثروت خود را در راه اسلام خرج کرد.