خرم آباد – امام جمعه موقت خرم آباد با تاکید بر اینکه افراد خائن به انقلاب باید مجازات شوند گفت: باید قانون ثبت میزان دارایی مسئولان اجرا شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قاسم متقی نیا در خطبه های این هفته نمازجمعه خرم آباد که در مصلی الغدیر این شهر برگزار شد، به توصیه امام علی (ع) به تقوا در نهج البلاغه اشاره کرد و اظهار داشت: ایشان در خطبه ۱۵۱ نهج البلاغه می فرماید ای مردم با خدای خود درحالیکه ظالم و ستمکار هستید روبرو نشوید و لقمه های حرام به شکم خود راه ندهید، شما در برابر نگاه خداوندی قرار دارید که گناهان را حرام کرد و راه اطاعت و بندگی را آسان کرد.

مسئولان روحیه انقلابی خود را از دست ندهند

وی به مناسبت چهلمین روز درگذشت چند شهید مدافع حرم در لرستان اشاره کرد و گفت: ما نباید بگوییم که این شهدا را از دست داده ایم بلکه آن ها را بدست آورده ایم، شهدا برگزیده خداوند بوده و برای ما باعث افتخار و عزت هستند لذا شهدا در پیشگاه خداوند زنده بوده و برای همیشه ماندگار هستند.

امام جمعه موقت خرم آباد بر لزوم ادامه راه و اهداف شهدا تاکید کرد و افزود: شهید رستمی مقدم اولین شهید مدافع حرم خرم آباد در وصیت نامه خود می فرماید: همه زحمت کشان در نظام جمهوری اسلامی را سفارش می کنم به اینکه انقلابی بودن خوب است اما انقلابی ماندن مهم تر و موجب عاقبت بخیری است که این سفارش شهید نشان می دهد خطری که مسئولین نظام را تهدید می کند این است که روحیه انقلابی را از دست دهند.

حجت الاسلام متقی نیا با بیان اینکه شهدای ما بصیرت داشته و افق بلند نظام را دیده اند، عنوان کرد: روحیه انقلابی داشتن به این معناست که افراد منافع و مصالح شخصی را دنبال نکرده بلکه به انقلاب، اسلام، آرمان ها و اهداف نظام فکر می کنند اما افراد دور شده از روحیه انقلابی ابتدا به فکر جیب خود، اموال، خانواده، ایل و تبار و جناح خود هستند و این ها نقطه مقابل انقلابی گری و شهدا و آرمان های انقلاب هستند.

وی ادامه داد: برخی افراد در مراسم تدفین فامیل دسته چندم خود شرکت کرده اما در مراسم چهلم شهدا حضور ندارند.

دستگاه قضایی مقابل انسانهای زیاده طلب بایستد

امام جمعه موقت خرم آباد به بیانات اخیر رهبر انقلاب در ارتباط با برخورد با خائنین به انقلاب و غارت گران بیت المال اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در خطبه های عید فطر و در دیدار با مسئولین قضایی کشور بر لزوم برخورد با خائنین به انقلاب و غارت گران بیت المال تاکید کرد و از هر سه قوه خواست با حرام خواری و کسانیکه برداشت های ظالمانه از بیت المال داشته اند مقابله کنند و مبارزه با این افراد را واجب دانست.

حجت الاسلام متقی نیا در خصوص مقابله مسئولین با غارتگران بیت المال گفت: آقایان مسئولی که صدای مرا می شنوید اینجا با توصیه مقام معظم رهبری مواجه نیستیم بلکه با مطالبه ایشان روبرو هستیم بطوریکه ایشان امر کرده و مبارزه و پیگیری با این مسائل را واجب دانسته اند و چگونگی مقابله با ثروت های حرام در اصل ۴۹ پیش بینی شده و دستگاه قضائی باید در برابر انسان های زیاده طلب ایستاده و با آن ها مقابله کنند.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی با تصویب قوانین لازم و قوه مجریه نیز با کمک و همراهی دستگاه قضائی باید به مقابله با این پدیده خطرناک برخیزند و از انبار شدن ثروت های حرام جلوگیری کنند.

افراد خائن به انقلاب مجازات شوند

امام جمعه موقت خرم آباد بر لزوم ریشه یابی و سبب شاسی علل بوجودآمدن حرام خواری تاکید کرد و گفت: کوتاهی مسئولین، سکوت آن ها، عدم شفافیت لازم و ضعف قانون باعث ایجاد این حرام خواری ها شده درحالیکه مسئولین می توانند با یک فوریت قانونی در اینباره تصویب کرده و این موضوعات را جبران کنند.

حجت الاسلام متقی نیا با تاکید بر اینکه افرادی که به تعبیر رهبری خائن به انقلاب هستند باید مجازات شوند، بیان داشت: اولین درخواست و مطالبه رهبری برگشت وجوه نامشروح بوده همچنین برکناری مسئولین مورد نظر و جریمه آن ها از دیگر مطالبات رهبر انقلاب است و ایشان می فرماید این جرائم به صورت گذرا مطرح نشود بطوریکه ما دوباره آن ها را مطرح کنیم.

وی با تاکید بر اینکه این افراد خائن به انقلاب باید در دادگاه های انقلاب اسلامی محاکمه شوند، اضافه کرد: این ها از جان این مردم چه می خواهند چرا جرات می کنند با پرویی و بعد از دادن این همه شهید دست به چنین کارهایی بزنند و سپس با جسارت و جرات بگویند به بانک جهانی شکایت می کنیم.

میزان دارایی های مسئولان شفاف سازی شود

امام جمعه موقت خرم آباد محرومیت از پست های حساس و پیگیری جنبه عمومی جرم در رابطه با حرام خواری های صورت گرفته توسط برخی مسئولین را خواستار شد و گفت: این ها آبروی نظام را برده اند لذا باید با آن ها مقابله شود ولی متاسفانه برای بعضی از این افراد که برکنار شده دوباره حکم مسئولیت زده شده است درحالیکه مطالبه مردم، خانواده شهدا و ملت محرومیت این افراد از پست ها و پی گیری جنبه عمومی جرم در محاکم قضایی است.

حجت الاسلام متقی نیا بر لزوم شفاف سازی ها، تصویب قانون جامع انقلابی، شناسایی عوامل این رانت خواری ها و اعمال قانون ثبت میزان دارایی های مسئولین تاکید کرد و عنوان کرد: فیش حقوقی مسئولین موضوعی ثبت شده و توسط دیگران دیده می شود اما رانت هایی که از کنار آن درآمدهای نامشروع کسب می شود شفاف نیست.

وی با انتقاد شدید از اینکه چرا قانون ثبت میزان دارایی های مسئولین اجرا نمی شود، بیان داشت: کسانیکه با «فیگور» گرفتن و عکس گرفتن در این شهر و کشور رای از مردم گرفته اند درآمدهای نجومی دارند و واضح و روشن است افرادی که رای آورده اند درآمد میلیاردی دارند و درحالیکه وظیفه آن ها حل مشکلات مردم است اما می بینیم بیشترین نارضایتی مردمی در بخش خدمات شهری است.

حرام خوارها نباید حاشیه امن داشته باشند

امام جمعه موقت خرم آباد با بیان اینکه یکی از ویژگی های حرام خواری این بوده که ادامه حرام خواری و لقمه حرام برای فرد عادی می شود، افزود: رهبر انقلاب فرمود: بزرگترین ضربه این ضد انقلاب ها و داعشی های داخلی سلب اعتماد مردم به نظام است و این خیانت به شهداست.

حجت الاسلام متقی نیا با تاکید بر اینکه حرام خوارها نباید حاشیه امن داشته و به فکر مسئولیت های بعدی باشند، تصریح کرد: برخی افراد از سر بیکاری نمی دانند چکار کنند و اسم شهدا را از کوچه ها برمی دارند لذا اگر این تذکرات به نتیجه نرسد وارد مسائل جزئی افرادی که تمایل ندارند اسم شهید روی خیابان یا کوچه ای باشد خواهیم شد و این مطالبه مردم است.

وی یادآور شد: از نمایندگان سه قوه در استان بویژه رئیس دادگستری لرستان درخواست داریم درآمدهای مسئولین که خارج از فیش های حقوقی بوده و جزء درآمدهای حرام هستند را مطابق بخشنامه پی گیری کنند.

شورای نگهبان حافظ مصالح اسلام است

امام جمعه موقت خرم آباد به سالروز تشکیل شورای نگهبان اشاره کرد و بیان داشت: مطابق قانون اساسی وظیفه شورای نگهبان تفسیر قانون و نظارت بر انتخابات است لذا شورای نگهبان نهادی قانونی بوده و حافظ مصالح اسلام و مسلیمن است.

حجت الاسلام متقی نیا وظیفه شورای نگهبان نظارت بر اسلامیت قوانین بوده و ضامن اسلامی ماندن نظام است که طبق قانون اساسی تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات بر عهده شورای نگهبان است و تضعیف آن به تعبیر امام راحل مقدمه انحرافات است لذا شورای نگهبان قانونی بوده و حافظ مصالح اسلام و مسلمین است.

حجت الاسلام متقی نیا به وقوع حادثه تروریستی اخیر در فرانسه اشاره کرد و گفت: اخیرا شاهد اجماع کفار بودیم که سیرکی از حیوانات خونخوار منافقین را تشکیل داده و دورهم جمع شدند و همایشی تحت عنوان تجلیل از منافقین راه انداختند.

وی افزود: تروریست ها باید بدانند تروریست خوب و بد وجود نداشته و هنگامیکه از تروریست ها حمایت می کنند سرانجام خود نیز توسط همان تروریست ها آسیب خواهند دید.