دزفول – امام جمعه دزفول با تاکید بر لزوم برخورداری دزفول از مرز هوایی برای صادرات محصولات کشاورزی، مخالفت مسئولان استان را فارغ از توجیه اقتصادی دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمد علی قاضی دزفولی در خطبه های نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی این شهرستان اظهار کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و خود کفایی موضوع مرز هوایی برای فرودگاه دزفول در تمام مدت گذشته در دست پیگیری بوده است.

وی افزود: اما متاسفانه در رصد اخبار شنیده شد که در جلسه کارگروه صادرات محصولات غیرنفتی استان خوزستان اعلام شده که صادرات سبزیجات دزفول از طریق فرودگاه اهواز و یا آبادان انجام شود که این امر توجیه اقتصادی ندارد چرا که دزفول باید خود مستقل باشد.

امام جمعه دزفول با اشاره به فسادپذیری سبزیجات در این رابطه، گفت: صادرات این محصولات به دیگر کشورهای باید از نزدیک ترین مکان انجام شود ضمن اینکه مسئولان نیز بدانند ظرفیت تولیدات استان آنقدر زیاد است که با داشتن مرز هوایی در دزفول امکان صادرات دیگر محصولات از طریق دیگر فرودگاه ها نیز وجود ندارد.

حجت الاسلام قاضی دزفولی همچنین تصریح کرد: لازم است که فرماندار و نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی همانند گذشته برای تحقق این هدف تلاش کنند چرا که نیاز ضروری دزفول برخورداری از مرز هوایی است.

آمریکا به تعهدات خود در کشورش نیز عمل نمی کند

وی در ادامه خطبه ها، با اشاره به سالروز یک ساله شدن برجام از مسئولان درخواست کرد که فارغ از هر گونه مسائل سیاسی و جناحی دستاوردهای یک ساله برجام را آسیب شناسی کنند و میزان تعهد آمریکا، اروپا و کشورهای ۱+۵ به این توافق را بررسی کنند.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه آمریکا به تعهدات خود در کشور خود نیز عمل نمی کند و به تبعیض نژادی و خشونت با مردم کشور خود محکوم است، گفت: پس قطعا این کشور به فکر منافع ما نیست از سویی اظهارات روزهای اخیر مسئولان آمریکایی خبر از تمدید تحریم ها علیه ایران دارد.

حجت الاسلام قاضی دزفولی به قاطعیت موضع مسئولان در خصوص موضوع برجام تاکید کرد و در ادامه در خصوص حقوق های نامتعارف و نجومی عنوان کرد: عده ای سعی دارند موضوع حقوق های نامتعارف را کمرنگ جلوه دهند در حالی که موضوع دست اندازی به بیت المال خیانت به مردم است و باید با خائنان به شدت برخورد کرد زیرا اگر برخورد قاطعی در این خصوص صورت نگیرد در آینده با دست اندازی های دیگری به بیت المال روبرو خواهیم شد.

حقوق های نجومی بازگردانده شوند

امام جمعه دزفول در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه، با بیان اینکه اگر در گذشته با رانت خواری برخورد می شد اکنون شاهد حقوق های نجومی نبودیم یادآور شد: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و وجود جوانان بیکار و متاهل در جامعه خواستار بازگشت این اموال به بیت المال هستیم.

حجت الاسلام قاضی دزفولی گفت: دولت و مسئولان باید خط قرمزها را به عنوان مطالبه عمومی مردمی رعایت کرده و به مردم گزارش دهند.

وی در ادامه، به حوادث اخیر سوریه اشاره کرد و افزود: پیشروی ارتش سوریه و نیروهای مردمی در حلب پیروزی بزرگی محسوب می شود به گونه ای که اگر جنگ در حلب تمام شود پایان جنگ سوریه خواهد بود.

حجت الاسلام قاضی دزفولی در پایان، انتصاب سردار رشید ازفرماندهان دزفولی به سمت فرماندهی قرارگاه خاتم الانبیا که یکی از بزرگترین قرارگاه های عملیاتی کشور است را تبریک گفت و برای وی آرزوی موفقیت و پیروزی کرد.