تبریز – نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه باید با متخلفان در قضیه فیش های حقوقی برخورد شود، گفت: مدیران با فیش های حقوقی نجومی باید عزل شوند.

به گزارش پرس شیعه؛ نماز جمعه این هفته تبریز به امامت آیت الله مجتهد شبستری امام جمعه تبریز در مصلی اعظم امام خمینی(ره) این شهر و باحضور گسترده و باشکوه نمازگزاران تبریزی اقامه شد.

آیت الله محسن مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در خطبه های نماز جمعه تبریز با اشاره به ضرورت برخورد با مدیران متخلف اظهار داشت: باید این حقوق های بالا از مدیران متخلف گرفته شود و به خزانه بیت المال برگردانده شود.

وی سپس با اشاره به سخنرانی یک از وزیران دولت که گفته بود حقوق‌ های نجومی طبیعی است، اظهار داشت: وزیری که حقوق ‌های نجومی بالا را طبیعی می ‌داند باید سخن خود را اصلاح کند و از مردم عذرخواهی کند.

امام جمعه تبریز سپس افزود: این سخنان جای تأسف است و باید با متخلفان در فیش های حقوقی نجومی به شدت برخورد شود.

آیت‌الله مجتهد شبستری به منشا پدید آمدن پدیده زشت دریافت ‌های نامشروع برخی مدیران اشاره کرد و افزود: این ها همه نتیجه ترویج تجمل و اشرافی ‌گری توسط برخی از مدیران است که باعث می شود آنها به سمت دریافت های بالا بروند.

وی سپس اظهار داشت: متأسفانه اشرافی‌ گری و فسادهای ناشی از آن گریبان برخی مسئولان دولتی و غیردولتی را گرفته است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی همچنین ادامه داد: این فسادها و تمجل گرایی ها جامعه را هم تحت تاثیر قرار می دهد و بدون شک وقتی اسراف و تجمل ترویج داده می شود، نتیجه آن بروز پدیده‌ هایی همچون حقوق های نجومی بالا می‌ شود.

آیت‌الله مجتهد شبستری در ادامه خطبه ها با تحولات اخیر منطقه و به خصوص سوریه و حلب اشاره کرد و گفت: آزادی کامل حلب نزدیک است و پایان جنگ در حلب به معنی پایان جنگ سوریه است.

امام جمعه تبریز سپس افزود: حلب هم اکنون در محاصره نیروهای مردم سوریه است و در آستانه آزادی قرار دارد.

وی همچنین در ادامه با اشاره به اینکه شورای نگهبان تحت فشار برخی ها گرفته است، بر ضرورت حمایت کامل از شورای نگهبان تاکید کرد و گفت: اگر کسی با شورای نگهبان مخالفت کند و بخواهد در برابر صلابت دستگاه های نظارتی کارشکنی و تخلف انجام دهد بدون شک از نظر اکثر ملت ایران مطرود می شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی سپس در خاتمه خطبه های نماز جمعه تبریز به برگزاری نشستی ضد ایرانی در فرانسه اشاره کرد و گفت: این نشست با حمایت رژیم آل سعود و با حضور منافقین برگزار شد و نشان از استیصال عربستان داشت.

وی گفت: آل سعود به دنبال جلوگیری از اشاعه نفوذ ایران در منطقه است و هرگز به اهداف شوم خود نمی رسد.