اهواز ـ امام جمعه موقت اهواز گفت: در خوزستان نیز اداره کل بازرسی باید حقوق مدیران شرکت ها و ارگان ها را بررسی و استاندار و رئیس کل دادگستری استان با قاطعیت و جدیت با این مسئله برخورد کند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محسن حیدری در خطبه های نماز جمعه این هفته در محل مصلای مهدیه امام خمینی اهواز اظهار کرد: هفته گذشته برنامه سیرک مانندی از سوی منافقین در کشور فرانسه برگزار شد و عربستان در این نمایش، جمهوری اسلامی ایران را به براندازی تهدید کرد. البته آل سعود می داند که در مقابل این قدرت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی چه کاری می توانند انجام دهند.

وی افزود: آل سعود به تجزیه طلبان کوردل امید بسته است. اقدام و سخنان این افراد مطرود و ضعیف که حرف های بی اساسی علیه جمهوری اسلامی ایران زده و دهن کجی کردند، باید از سوی دولت محکوم شود ضمن اینکه چرا وزارت خارجه تاکنون در مقابل این افراد قاطعانه اعلام موضع نکرده است.

علت اصلی حادثه پتروشیمی ماهشهر مشخص شود

امام جمعه موقت اهواز در بخش دیگری از خطبه ها به آتش سوزی هفته اخیر در پتروشیمی بوعلی سینا ماهشهر اشاره کرد و گفت: علت این حادثه باید به طور دقیق مشخص شود که البته یکی از علل عمده، اداره شرکت های پتروشیمی توسط مدیران غیربومی است. بر اساس گزارش های رسمی ۲۲ مدیر اصلی پتروشیمی همگی پروازی و از استان های دیگر هستند.

حیدری ضمن تشکر از مسئولان به دلیل مهار آتش سوزی اضافه کرد: از مدیران میانی پتروشیمی ماهشهر نیز تنها ۱۵ درصد بومی و ۸۵ درصد غیربومی و از کارشناسان تنها ۳۰ درصد بومی و ۷۰ درصد غیربومی هستند. زمانی که مدیریت این شرکت ها دست افراد غیربومی باشد حتی کارگران نیز از استان های دیگر جذب کار می شوند که درخواست ما از وزارت نفت تجدیدنظر نسبت به این سیاست اشتباه است.

اشرافی گری باید زدوده شود

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه به بحث حقوق های نامتعارف اشاره کرد و ادامه داد: در این مسئله باید با افراد متخلف برخورد شود و اموال پس گرفته شده به بیت المال بازگردانده شود. افرادی که مرتکب این تخلف شده اند افراد اندکی هستند ضمن اینکه بیشتر مدیران نظام پاکدست هستند.

وی تصریح کرد: طبق دستور مقام معظم رهبری به دولت، مجلس و قوه قضائیه باید با جدیت با این افراد متخلف برخورد شود تا علت که اشرافی گری است باید از چهره نظام زدوده شود.

به گفته آیت الله حیدری، بعید نیست که امثال این مدیران در استان ها نیز وجود داشته باشند که در خوزستان نیز اداره کل بازرسی باید حقوق مدیران شرکت ها و ارگان ها را بررسی و استاندار و رئیس کل دادگستری استان با قاطعیت و جدیت با این مسئله برخورد کند.

امام جمعه موقت اهواز در پایان خطبه های این هفته نماز جمعه، به سالروز تشکیل شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: ایادی استکبار برای تخریب نظام چند نهاد را هدف قرار دادند که شورای نگهبان یکی از این نهادهاست چرا که این شورا جمهوریت و اسلامیت نظام را عهده دار است. شورای نگهبان سپر بلای نظام جمهوری اسلامی است که همیشه مورد هجمه مستکبران و دشمنان نظام بوده است.