کرمان – امام جمعه موقت کرمان بر ضرورت پیگیری مسئله حقوق های نجومی تاکید کرد و گفت: مقام معظم رهبری بر پیگیری این مسئله تاکید دارند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام محمد صباحی در خطبه‌ های نماز جمعه شهرستان کرمان در آستانه تاسیس سالروز شورای نگهبان، مهمترین وظیفه این شورا را پاسداری از احکام اسلامی و قانون اساسی دانست و اظهار کرد: شورای نگهبان برای اسلامی ماندن نظام به وجود آمد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه قوانین تصویب شده در مرحله نهایی به شورای نگهبان ارائه می شود، گفت: قوانینی که به شورای نگهبان ارائه می شود در صورت وجود مشکل به مجلس شورای اسلامی ارجاع داده می شود تا تصحیح شود.

حجت الاسلام صباحی بر تقویت شورای نگهبان تاکید کرد و گفت: همگان برای تقویت این شورا باید تلاش کنند قدرتمندی شورای نگهبان باعث اجرای دقیق قوانین اسلامی در جامعه است.

وی به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه باید حقوق‌های نجومی به شکل جدی پیگیری شود، گفت: ایشان بر پیگیری این مسئله تاکید دارند و خواستار اعلام نتیجه به مردم شده اند.

وی با تاکید بر اینکه مجموعه قوا تلاش می کنند که این حقوق‌ها را به دولت برگردانند، گفت: این مهم نباید منجر به فراموشی اختلاس‌های بزرگ شود.

حجت الاسلام صباحی در ادامه سخنان خود به سی ام تیرماه که مصادف با شهادت حضرت حمزه سیدالشهدا است اشاره کرد و گفت: حضرت حمزه عموی پیامبر از لحظه‌ای که به اسلام ایمان آورد مورد آزار و اذیت دشمنان قرار گرفت.

امام جمعه موقت کرمان سخترین روز زندگی پیامبر را روز شهادت حضرت حمزه دانست و گفت: این در حالی است که برای شهدای شاخص صدر اسلام مراسم گرامیداشت برگزار می‌شود اما برای شهادت حضرت حمزه هیچ مراسمی برگزار نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ۲۵ تیرماه در تقویم به نام روز بهزیستی مزین است، گفت: بیماری‌، از کار افتادگی و مرگ و میر جزو دغدغه های خانواده ها محسوب می شود رسیدگی به چنین دغدغه های وظیفه نهادی مانند بهزیستی است.

امام جمعه موقت کرمان با اشاره به اینکه حدود نیمی از مردم ایران تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند، گفت: در حال حاضر ۹۰ هزار نفر در استان کرمان مستمری بگیر تأمین اجتماعی هستند.

حجت الاسلام صباحی در پایان با اشاره به اینکه در استان کرمان تأمین اجتماعی ماهیانه ۱۰۰ میلیارد تومان برای مستمری‌بگیران می‌پردازد، و یک میلیون و ۴۰۰ نفر از مردم استان کرمان تحت پوشش هستند، گفت: خدمات رایگان در بیمارستان های تأمین اجتماعی ارائه می شود.