نهاوند – امام‌ جمعه نهاوند با تأکید به اینکه مفسدان اقتصادی باید اعدام شوند، گفت: برکناری مدیران علاج ریشه‌کنی مفسدان اقتصادی در مملکت اسلامی نیست.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین عباسعلی مغیثی ظهر جمعه در بخش آغازین خطبه‌های نماز جمعه نهاوند با اشاره به آیه دوم سوره بقره و توصیه به تقوای الهی و پرهیز از انجام محرمات، گفت: تقوا به دو شکل است یک مورد از آن‌ها بر اساس مسئولیت و دیگری برای انجام واجبات است.

وی افزود: مراد از تقوا عقلی، فطری و اولیه به دنبال حق و حقیقت بودن و به دنبال حقیقت وجودی خداوند متعال است که باقابلیت قابل به آن اشاره‌شده است چراکه اگر این قابلیت نباشد فاعلیت جایگاهی ندارد.

وی با اشاره به اینکه تحریف نشدن قرآن وعده خداوند است، گفت: قرآن تحریف لفظی نشده اما به این معنا نیست که تحریف معنوی نیز نشده است.

وی ادامه داد: در تمامی اوقات تفسیر به رأی کردن آیات قرآن کریم مشاهده‌شده است که زمان خوارج از نمونه‌های بارز برای همگان است.

امام‌جمعه نهاوند در ادامه عرایض خطبه اول نماز جمعه نهاوند با اشاره لزوم فهم قرآن کریم و عمل به آن به گفت: قرآن را باید ابتدا به رستی بفهمیم چراکه خیلی از جنایات کاران امروز همچون داعش و آل سعود با نفهمیدن و نرسیدن به فهم صحیحی از قرآن کریم دست به جنایاتی می‌زنند که خلاف دین اسلام و قرآن کریم است.

وی افزود: اگر در دنیا قرآن را به‌درستی فهمیدیم و به نحو احسن با بهره‌گیری از روایات اهل‌بیت و حضرت علی (ع) به آن عمل کردیم در دنیا و آخرت سعادت می‌شویم و در غیره این صورت عاقبتی بهتر از دشمنان قران نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه قرآن به پیامبر نازل‌شده است و پیامبر حضرت علی را درب شهر علم خطاب کرده است: اگر بخواهیم ما خود با علم اندکی که داریم از آیات قرآن استنباط داشته باشیم قطعاً گمراه خواهیم شد لذا لزوم بهره‌گیری از روایت حضرت علی (ع) و اهل‌بیت (ع) در راستای فهم هرچه بهتر قرآن نیاز اساسی است.

وی در پایان خطبه اول نماز جمعه نهاوند تصریح کرد: انجام و برگزاری محافل و مجالس انس با قرآن را خوب است اما زمانی متعالی و بهتر می‌شود که بافهم صحیح و همه‌جانبه قرآن باشد و منتج به متعالی شدن اسلام ناب محمدی شود چراکه داعش و آل سعود نیز قرآن را می‌خوانند و حافظ هستند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مغیثی در سخنان آغاز بخش خطبه دوم نماز جمعه نهاوند با تأکید به تقوای الهی گفت: اگر انجام واجبات و ترک محرمات را سرلوحه کار خود قرار دهیم قطعاً سعادتمند خواهیم شد و به بلایای آخرالزمان گرفتار نخواهیم شد.

وی با اشاره به رهنمودهای امام خمینی (ره) در رابطه با شورای نگهبان گفت: تشخیص شورای نگهبان در فهم قانون اساسی و صلاحیت کاندیداها ملاک است تا بتوانند اسلامیت را نگهدار باشند.

وی با اشاره به دشمنی‌ها و توطئه‌های آل سعود در رابطه با کشورهای مسلمان گفت: آل سعود کمر بر نابودی اسلام و مسلمین بسته است و صد درصد حامی و حمایت‌کننده اسرائیل است.

وی در ادامه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص مسائل روز ایران و جهان اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در هفته‌های گذشته با تعبیری واضح مواضع خود را در خصوص فیش‌های حقوقی نامتعارف اعلام کردند و فرمودند که این فیش‌ها باعث ناامیدی مردم می‌شود و دریافت این مبالغ حرام است.

امام‌جمعه نهاوند با تأکید به اینکه مفسدان اقتصادی باید اعدام شوند، گفت: برکناری مدیران علاج ریشه‌کنی مفسدان اقتصادی در مملکت اسلامی نیست باید مجازات شوند هرکس به‌اندازه آنچه برده است و به بیت‌المال آسیب رسانده است.

وی با اشاره به نشست منافقان طی هفته گذشته در فرانسه گفت: همچنان که مشاهده می‌کنید آتشی که امروز غرب و این کشورهای به‌ظاهر مبارز تروریست روشن کرده‌اند امروز دامن‌گیر خود آن‌ها شده است.

وی تصریح کرد: ایران اسلامی اولین قربانی ترور و تروریست است با ۱۷ هزار شهید ترور که نتیجه شوم این اقدامات تفرقه انگیزانه غرب است.

وی در ادامه با تبریک به مناسبت سالروز تأسیس شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان همواره نهاد انقلابی بوده است و دشمن نیز همیشه سعی بر ضربه زدن و هجمه به این نهاد مقدس و انقلاب را داشته است که به حمدالله تاکنون با توجهات خداوند متعال ناکام مانده‌اند.

وی وظیفه امروز شورای نگهبان را جلوگیری از نفوذ دشمن برنهادهای انقلابی و تصمیم‌ساز عنوان کرد و گفت: همه ما و مردم نیز وظیفه حمایت از این عزیزان راداریم.

حجت‌الاسلام مغیثی در ادامه با اشاره به رشد کمی و کیفی دانشگاه‌ها نسبت به قبل از انقلاب گفت: این نعمات در جمهوری اسلامی جای شکر و قدردانی از مسئولان دارد اما آنچه باید برای والدین و اولیای مدارس از دغدغه درس خواند فرزندان و دانش آموزان مهم‌تر باشد رشد هم‌زمان بعد معنویت و دین دانش آموزان است چراکه اگر کسی پایبندِ به دین و مبانی اسلام ناب محمدی نباشد دکتری هم که داشته باشد در راستای خدمت به مردم و هم نوعان صرف نمی‌شود.

وی افزود: نکته دیگری که والدین باید نسبت به آن توجه داشته باشند ترویج شاعر الهی انجام واجبات در منازل توسط خود و فرزندان است تا اینکه بیش از این شاهد بی‌حجابی‌ها و ولنگاری‌ها در جامعه نباشیم.

وی تصریح کرد: متأسفانه برخی آقایان بعد برگزاری همایش عفاف و حجاب در نهاوند و تجمع مؤمنین و مؤمنات از اقدامات رضاشاه در گروه‌های تلگرامی حمایت کرده است اما تنها حرفی که می‌توان به این دست افراد گفت این است که اگر رضاشاه پابرجا بود امروز مادران و خواهران شما آرامش و آسایش نخواهند داشت.