آبادان ـ امام جمعه اروندکنار با اشاره به موضوع حقوق های نجومی گفت: اختلاف طبقاتی در جامعه اسلامی پسندیده نیست و باید با این قضیه جدی برخورد شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام مهدی محمدی‌ پور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: در رابطه با تامین اجتماعی مایه تاسف است که مسئولان ما حتی نتوانسته‌اند یک درمانگاه تامین اجتماعی در این بخش تاسیس کنند و علت آن عدم سکونت مسئولان در این بخش است.

وی اضافه کرد: در این زمینه مسئولان باید همت کنند و مشکلات این شهر را تا حد ممکن هر چه زودتر مرتفع سازند. وضعیت آب شرب این منطقه و اشتغال همچنان مردم را درگیر خود کرده است.

امام جمعه اروندکنار در بخش دیگری از خطبه ها به موضوع حقوق های نجومی اشاره کرد و گفت: این ننگ است که عده‌ای حقوق‌های نجومی بگیرند و عده‌ای در نان شب خود مانده باشند.

محمدی پور ادامه داد: اختلاف طبقاتی در جامعه اسلامی پسندیده نیست. جوانان جان شیرین خود را تقدیم کنند و عده‌ای از خدا بی‌خبر اینطور با حیثیت نظام بازی کنند.

وی بیان کرد: بیت‌المال امانت مردم در دست مسئولان نظام است اما عده‌ای با دریافت حقوق‌های نجومی به امانت مردم دست‌درازی کرده‌اند. افرادی که از مالی که خدا به آنها داده انفاق نمی‌کنند و فکر می‌کنند اموال آنها زیاد می‌شود اشتباه می‌کنند، زیرا این مال در قیامت وبال گردن آنها می‌شود.

محمدی پور تصریح کرد: نباید به یک عده اجازه ترویج و اشاعه بیت المال خواری در کشور داده شود.

امام جمعه اروندکنار در ادامه، روز بهزیستی و تامین اجتماعی را تبریک گفت و همچنین سالروز تاسیس شورای نگهبان را گرامی داشت.

وی عنوان کرد: کسانی که از تریبون‌های عمومی علیه شورای نگهبان استفاده می‌کنند این اقدام را در راستای رسیدن به اهداف شوم خود انجام می‌دهند. شورای نگهبان یکی از عنایات خداوند بر این سرزمین بوده و اگر کنار گذاشته شود سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

امام جمعه اروندکنار همچنین به سالروز پذیرش قطعنامه ۵۹۸ اشاره کرد و گفت: اگر چه این قطعنامه تمام نظرات جمهوری اسلامی را بر آورده نمی‌کرد ولی بهتر از سایر قطعنامه‌ها بود و با تدبیر حضرت امام باعث شد صدام نتواند چهره صلح‌طلب به خود بگیرد.

محمدی‌پور با اشاره به یک سالگی برجام افزود: برجام در این مدت فرجام مناسبی برای کشور نداشته است. هنوز هیچ تحریمی برداشته نشده و اگر دولت به صحبت‌های مقام معظم رهبری گوش داده بود این همه هزینه به هدر نمی‌رفت.